Хочете занапастити здоров’я — харчуйтеся так: які помилки в їжі руйнують кишківник

Помилки в раціоні можуть негативно впливати на здоров'я кишківника. Серед них брак клітковини та рідини, а також надлишок жирної та смаженої їжі. Про це розповіли лікарі-гастроентерологи, інформує Ukr.Media.

Вони зазначили, що нестача харчових волокон у раціоні може викликати запори, інші проблеми із травленням. Клітковина сприяє утворенню м'якого випорожнення та підтримці нормальної функції кишківника. А недостатнє споживання води може призвести до зневоднення та утруднення процесу травлення. А ще не варто зловживати жирною їжею.

Їжа, багата насиченими жирами і трансжирами, є складнозасвоюваною і може викликати проблеми із травленням. Крім того, така їжа може сприяти розвитку запальних процесів у кишківнику та збільшувати ризик розвитку хронічних захворювань, включаючи виразку шлунка та виразковий коліт, зазначили лікарі.

Медики додали, що надмірне споживання цукру та швидких вуглеводів може порушити баланс мікрофлори в кишківнику. Це здатне призвести до розмноження шкідливих бактерій, виникнення дисбактеріозу та синдрому подразненого кишківника.

Зловживання алкоголем і кофеїном може викликати подразнення кишківника та сприяти розвитку запальних процесів, а оброблені продукти зі штучними добавками можуть викликати роздратування та запалення кишківника. Також не варто забувати про пребіотики та пробіотики. Вони необхідні для підтримання здорової мікрофлори у шлунково-кишковому тракті, зазначили лікарі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *