Вчені з’ясували, чому у жінок серцево-судинні захворювання розвиваються рідше, ніж у чоловіків

Незалежно від місця проживання, жінки мають більш низький ризик розвитку серцево-судинних захворювань і смерті від них. До такого висновку дійшли вчені, провівши дослідження, у якому взяли участь понад 160 тис. чоловіків і жінок з 27 країн світу, інформує Ukr.Media.

Проспективне дослідження, опубліковане у журналі The Lancet, є першим у світі, що підтверджує відмінності у ризиках розвитку серцево-судинних захворювань серед чоловіків і жінок. За учасниками спостерігали більше десяти років.

Що допомогло жінкам запобігти розвитку хвороб? По-перше, вони менше палили. По-друге, мали більш низький кров'яний тиск. І, по-третє, краще слідкували за рівнем холестерину у крові. При цьому жінки вважали за краще звертатися до лікарів заздалегідь і приймали профілактичні препарати для контролю за наявними проблемами.

Вчені підкреслили значну різницю у смертності між багатими і бідними країнами. Так у Бангладеш, Індії і Пакистані 40 % людей, які перенесли інфаркт міокарда або інсульт, помирають протягом місяця, у той час як у Швеції і Канаді цей показник не досягає й 10 %.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *