В Індії у 7-річного хлопчика видалили 526 зубів

У місті Ченнаї на півдні Індії лікарі видалили з рота семирічної дитини 526 зайвих зубів, інформує Ukr.Media.

Батьки Равіндраната привели свого сина до стоматолога з підозрою на карієс: у дитини сильно розпухла щока. Однак, коли лікар зробив знімок щелепи, виявилося, що всередині щелепи Равіндраната росте безліч крихітних зубів. При цьому зовні їх не було видно.

За словами батька хлопчика, у віці трьох років вони показували сина стоматологу, коли помітили припухлість на його щоці, але тоді лікарі не змогли переконати маленьку дитину пройти аналізи.

Тепер співробітники стоматологічного коледжу Saveetha переконали батьків провести дитині термінову операцію. Вони відразу погодилися, а от самого хлопчика довелося вмовляти. Операція тривала майже п'ять годин. Під час неї лікарі просвердлили щелепу Равіндраната зверху і акуратно видалили з неї «мішечок» з 526 дрібними зубами. При цьому здорові зуби — в кількості 21 штуки — залишилися на місці.

«Зуби були різного розміру: від 0,1 до 15 міліметрів. Вони виглядали як перлини в раковині. Навіть найменший зуб мав коронку, корінь і емаль», — розповіла журналістам директор коледжу, доктор Пратібха Рамані.

Це рідкісне захворювання відоме як складна композитна одонтома. Медики так і не змогли визначити, що саме стало причиною такого аномального зростання зайвих зубів. Серед припущень — випромінювання від вишок стільникового зв'язку або генетика.

Як повідомили фахівці, вони мають намір провести дослідження серед місцевих жителів, щоб довести або спростувати версію про те, що випромінювання від стільникових вишок може провокувати зміни в клітинах.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *