Скільки потрібно спати студенту, щоб краще навчатися

Навчання у коледжі чи університеті — непросте випробування для молодих людей. Протягом першого семестру багато хто з них жертвує нічним сном, щоб навчитися, поспілкуватися з друзями або просто відпочити за переглядом фільму. Однак сон — важливий компонент нашої працездатності, і нехтувати ним, особливо під час навчання, точно не варто, інформує Ukr.Media.

Лікарі рекомендують підліткам та молодим людям спати від восьми до десяти годин на добу, але багато студентів сплять набагато менше, та ще нерегулярно, вхоплюючи пів години відпочинку прямо під час занять. Щоб оцінити, як тривалість сну впливає на якість навчання, група дослідників із кількох наукових центрів США використовували трекери сну. Вчені зібрали дані у 600 першокурсників і надалі оцінювали їхню успішність.

Раніше експерименти на тваринах показали, що сон відіграє важливу роль у закріпленні денних спогадів. Порушення нормального режиму нічного відпочинку веде до того, що засвоєні знання «стираються» з пам'яті. Першокурсники, які брали участь у дослідженні, спали набагато менше за рекомендовану норму — в середньому близько 6,5 години. Але їхні оцінки наприкінці семестру залишалися більш-менш високими, якщо тільки студент не вирішував ще більше нехтувати здоров'ям та спати менше шести годин на добу.

Розподіливши студентів на групи за кількістю годин їхнього сну та підрахувавши середню підсумкову оцінку в кожній групі, вчені виявили, що чим більше студенти приділяли часу сну, тим кращі були їх підсумкові оцінки. Ефект, нехай і незначний (у тих, хто в середньому спав на годину більше, підсумкова оцінка була на 0,07 бала вища) однаково поширювався на студентів трьох навчальних закладів і не залежав від успішності в школі, раси та статі учня, а також рівня навчального навантаження у конкретному коледжі.

Іншими словами, незважаючи на поширене серед студентів переконання, що витрачати ніч на сон — це надто нудно, результати дослідження доводять: нехтування нормальним відпочинком може негативно вплинути на загальну успішність і знизити підсумкові оцінки.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *