Що буде з ногами, якщо перестати носити шкарпетки

Якщо ви належите до тих, кому шкарпетки здаються колючими, стягуючими або просто незручними, ви можете віддати перевагу відмовитися від шкарпеток. Це цілком зрозуміло, але насправді вони відіграють важливу роль у нашому здоров'ї. Шкарпетки служать захисним бар'єром від утворення мозолів та інших пошкоджень шкіри на ногах, інформує Ukr.Media.

Вони також допомагають регулювати температуру і потовиділення. Крім того, шкарпетки допомагають зберігати ноги в теплі та затишку в холодні місяці року, що зводить до мінімуму ризик обмороження. З огляду на це, чи є шкода від босих ніг у взутті? Ми поспішаємо з вами поділитися тим, що дізналися.

Ви більш сприйнятливі до інфекцій

Деякі наслідки носіння взуття без шкарпеток більш м'які, ніж інші. Як уже говорилося раніше, ви, ймовірно, збільшуєте ризики на появу мозолів. Крім того, ви можете виявити, що ваші ноги набувають не дуже приємного аромату. На думку експертів, наші ноги можуть виділяти понад 1 склянку поту щодня. Хоча шкарпетки можуть допомогти поглинути цю вологу, відсутність шкарпеток означає, що цей піт залишається на ногах, створюючи оптимальне середовище для розмноження бактерій і подальшого запаху.

Інший наслідок серйозніший. Ви збільшите ризик зараження деякими інфекціями, зокрема, грибком. Ця грибкова інфекція, що легко поширюється, може спричиняти постійне печіння і свербіж на ступнях. Оскільки цей грибок процвітає в теплих, вологих місцях, ходіння босоніж у громадських місцях, як-от басейни та роздягальні спортзалів, зробить людину більш сприйнятливою до інфекції. Важливо носити вологопоглинальні шкарпетки із взуттям, щоб ноги залишалися сухими.

Щоб знизити ймовірність зараження грибком, не забувайте дотримуватися гігієни ніг і регулярно мити ноги антибактеріальним милом і водою. Крім цього, вибирайте взуття, яке пропускає повітря. Особливо важливо не носити шльопанці у вологих громадських приміщеннях. І нарешті, ретельно періть шкарпетки. Що гарячіша вода, то краще.

Найкращі методи носіння шкарпеток із взуттям

Тепер, коли ми дізналися, наскільки шкарпетки важливі для нашого здоров'я, переконайтеся, що ми вибираємо найякісніші з них. Зрештою, не всяка пара шкарпеток підійде. Краще звернути увагу на шкарпетки, виготовлені з вологопоглинаючих натуральних матеріалів. Експерти радять вибирати моделі з бавовни, шерсті мериноса чи бамбука, оскільки ці матеріали забезпечують оптимальну вентиляцію.

Не нехтуйте і посадкою. Вам потрібна пара шкарпеток, які добре облягають стопу та кісточку. Шкарпетки, які надто вільно бовтаються на нозі, можуть призвести до утворення мозолів. Також не забувайте про температуру та стежте за тим, щоб усередині взуття не було надто спекотно чи надто холодно. Це означає, що товщина шкарпеток може змінюватися цілий рік. У літні місяці вибирайте легші шкарпетки. У міру зниження температури протягом року змінюйте їх на товстіші.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *