Повернути міцний сон за допомогою простих засобів

Міцний сон більшості з тих, кого мучить безсоння, може тільки снитися. Але що робити, якщо жодний засіб від безсоння не дає результату, а замість нічного відпочинку ви отримуєте бадьорі метання з ліжка? Прочитайте нашу статтю — в ній ви знайдете відповідь на питання, як боротися з безсонням. І що ще важливіше, як швидко заснути, не допустивши її появи, передає Ukr.Media.

Міцний сон, як мрія для мільйонів

Комусь, щоб заснути, досить торкнутися головою подушки. А комусь щастить значно менше — і таких мільйони людей по всьому світу. Якщо вночі ви годинами крутитесь з боку на бік, вам знайоме почуття досади, яке приносить безсоння.

Ще й лікарі попереджають, що неспання допізна негативно позначається на стані здоров'я людини. Виявлено, що при порушенні циркадного ритму підвищується ризики набору зайвої ваги, появи діабету і депресії.

У доктора Вільяма Вінтера, консультанта по сну журналу men's Health і автора книги «Рішення проблем зі сном», свою думку з цього приводу. «Недосип і погана якість сну, а саме безсоння, позначається на діяльності кожного органу вашого тіла. Поганий сон змушує нас є більше, і є часто некорисну їжу. А це впливає на травлення, функціонування серцево-судинної системи, ризик гіпертензії, діабету і функціонування імунної системи.»

Ми зібрали поради кращих консультантів зі сну і дані наукових досліджень, які допоможуть відповісти на питання, як швидко заснути. Скористайтеся цими порадами, і можливо вже сьогодні дізнаєтеся, що таке міцний сон.

Як боротися з безсонням: 7 простих засобів

Засіб від безсоння № 1: молоко на ніч

Ваша бабуся знала, що робила, коли напувала вас теплим молоком перед сном. Міцний сон не давав тоді дізнатися, що таке безсоння. «Молоко містить білок альфа-лактальбуміну. У ньому є велика кількість амінокислоти триптофан, за допомогою якої виробляється мелатонін – гормон сну», говорить доктор Вінтер з цього приводу.

Дослідження показують, що раціон, багатий триптофаном (яєчні білки і гарбузове насіння), допомагає поліпшити сон. А кальцій, що міститься в молоці, сприяє засвоєнню триптофану. Тепер і ви знаєте, як швидко заснути і принести користь своєму організму.

Засіб від безсоння № 2: медитація

Не знаєте, як швидко заснути? Вимотала безсоння? Як боротися з безсонням, підкаже медитація. Виявилося, що вона знижує рівень кортизолу в організмі, занепокоєння зменшується, і ви розслабляєтеся. Шансів на міцний сон у результаті з'являється набагато більше.

Дослідження 2015 року, опубліковане в JAMA (журналі Американської медичної асоціації), виявило наступне. Медитація допомагає поліпшити якість сну у людей, знижуючи занепокоєння, нав'язливе мислення і порушення настрою.

Для початку можете використовувати спеціальний додаток або інший продукт для медитації. Один користувач методики розповідає, як швидко заснути: «Кожен вечір я прослуховую сеанси медитації з інструктором на YouTube. Доходить до того, що я вже не чую закінчення введення, настільки швидко засинаю.»

Засіб від безсоння № 3: ліжко як місце тільки для сну

Якщо безсоння не давала вам заснути хоч раз, ви проходили через те, що дослідники називають «обумовленим підйомом». Він викликаний тим, що в ліжку ви робите речі, які привчили мозок швидше спати, ніж спати. До числа таких дій входить, наприклад, перевірка робочої пошти на телефоні.

«Неймовірно, як багато людей кажуть мені, що вони відправляються спати близько 9 годин вечора кожен день. Але на те, щоб заснути, їм потрібно ще дві години», розповідає доктор Вінтер. І коли ці люди запитують його, як швидко заснути, він радить робити з ліжка зону виключно для сну.

Користувач даної методики ділиться тим, як боротися з безсонням. «Я ніколи не лежу на своєму ліжку, якщо не збираюся там спати. Так я привчаю мозок швидше відключатися, і не хапатися за телефон або книгу, щоб вбити час».

Ще одна порада така: «Виберіть місце для сну: вимкніть екрани всіх пристроїв щонайменше за годину до сну, погасіть світло. Як тільки ляжете спати, повністю розслабтеся. Невдовзі ви поринете в міцний сон».

Засіб від безсоння № 4: відпочинок

Якщо у вас безсоння, не панікуйте. Відносний спокій приносить більше користі. Користь відпочинку не поступається користь сну, а в деяких випадках різниця між ними ледь помітна», говорить доктор Вінтер.

У 2008 році Національним інститутом психічного здоров'я досліджувався ефект від простого лежання в ліжку з закритими очима. Виявилося, що при такому відпочинку деякі нейрони мозку вимикаються, імітуючи те, що відбувається уві сні. Згідно з даними Американського національного фонду з проблем сну, такий відпочинок може знизити стрес, поліпшити настрій, підвищити уважність, ясність розуму, креативність і мотивацію.

Тим щонайменше, тільки відпочинок не дасть вам всій тій користі, яку дає міцний сон. У сні відбувається відновлення когнітивних функцій, збільшення обсягу пам'яті, і регуляція секреції гормонів. Міцний сон – найкращий варіант справжнього відновлення розуму і тіла. Але якщо ви все одно володіє безсоння, ви повинні пам'ятати, що навіть відпочинок дає мозку перепочинок.

Засіб від безсоння № 5: хороший кондиціонер

Як швидко заснути, використовуючи температурні зміни у приміщенні? Дослідження показали, що прохолода в приміщенні гарантує міцний сон. Краще всього встановити встановити кондиціонер на температуру в межах 15-20°C.

Так ви знизите внутрішню температуру тіла, запускаючи процеси сну. Ще один варіант: спеціальні засоби для охолодження ліжка.

Засіб від безсоння № 6: трюк з морганням

Ще один засіб від безсоння підказує практичний досвід. Моргайте цілу хвилину без перерви — ваші повіки стануть важкими і очі закриються. Міцний сон гарантовано!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *