Незвичайні причини, які можуть спровокувати серцевий напад

Всі ми знаємо, що тютюн, ожиріння і нестача фізичної активності є факторами ризику, на які слід звернути увагу, якщо ви хочете запобігти серцевому нападу. Але, за даними Американської кардіологічної асоціації є й інші причини, які часто залишаються непоміченими і можуть також вплинути на ваше серцево-судинне здоров'я.

Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в світі. На додаток до тютюну, алкоголю і відсутності фізичних вправ, існує шість потенційних ризиків, які ви також повинні враховувати, інформує Ukr.Media.

Ви не використовуєте зубну нитку

Ваші зуби і ваше серцево-судинне здоров'я пов'язані більше, ніж ви думаєте.

Кілька досліджень показали, що люди з поганим станом порожнини рота (захворюванням ясен або втратою зубів) частіше стикаються з серцево-судинними хворобами, ніж люди зі здоровими зубами. Це пов'язано з тим, що ясна, які кровоточать і запалені ясна дозволяють бактеріям з рота проникати у кровотік, де вони можуть викликати запалення і створити ідеальні умови для серцевих захворювань.

Рішення? Регулярно користуйтеся зубною ниткою і ходіть на прийом до стоматолога.

Ненавидите свого боса

Так-так: ненависть до вашого боса може завдати шкоди вашому серцево-судинному здоров'ю. Дослідження фахівців зі Швейцарії, яке тривало 10 років, показало, що поганий начальник збільшує ваші шанси на серцевий напад на 40%.

«Серцеві напади можуть бути викликані сильним стресом на роботі», – пояснює кардіолог Віджей Кумар з Інституту здоров'я серця в Орландо. А в поєднанні з іншими факторами ризику, такими як нестача сну або неправильне харчування, ризик розвитку ішемічної хвороби серця збільшується ще більше.

Ви пережили травматичні події

Раптова травмуюча подія, подібна смерті в родині, може буквально вбити ваше серце. Згідно з дослідженням, внутрішня оболонка кровоносних судин жінок, які пережили три або більше травмуючих події у своєму житті, працює гірше, ніж у жінок, які не зазнали такого ж числа подій.

За словами кардіолога Джекі Юбани, це пов'язано з тим, що високий рівень стресу може призвести до значного збільшення адреналіну, який в свою чергу викликає підвищення серцевих скорочень і кров'яного тиску. Тому експерт рекомендує негайно звернутися до лікаря у разі перенесеної травми.

Ви відчуваєте себе самотнім

Згідно з дослідженням, опублікованим в Британському медичному журналі, люди, що не мають друзів або відчувають себе самотніми, на 29% частіше страждають серцевими захворюваннями і на 32% частіше страждають від серцевого нападу. Одна з причин полягає в тому, що самотність може викликати стрес, почасти тому, що одиноким людям нікому допомогти, і нікому кому вислухати.

З іншої сторони, восьмирічне дослідження 2014 року, проведене в Оксфордському університеті, в якому взяли участь понад 700 000 жінок, виявило, що люди, які живуть з партнером, на 28% рідше вмирають від ішемічної хвороби серця, ніж ті, хто живе один.

Депресія

За даними Американської кардіологічної асоціації, у 33% людей, що перенесли серцеві напади, була депресія. Експерти припускають, що такий високий рівень серцевих проблем у людей, які страждають депресією, може бути викликаний тим, що люди з проблемами психічного здоров'я відчувають себе дуже пригніченими, щоб стежити за своїм здоров'ям.

Менопауза

Жінки частіше страждають від серцевих нападів через 10 років після менопаузи. Американська кардіологічна асоціація пояснює, що це може бути пов'язано зі зниженням рівня природного гормону естрогену у жінок в постменопаузі. Вважається, що естроген позитивно впливає на внутрішній шар артеріальної стінки, допомагаючи підтримувати гнучкість кровоносних судин.

Кардіолог Джекі Юбани каже, що з віком кровоносні судини можуть ставати більш жорсткими, що призводить до підвищення артеріального тиску.

У будь-якому випадку, Американська кардіологічна асоціація стверджує, що, як завжди, хороша дієта і фізичні вправи можуть протидіяти цим ефектам.

Будьте уважні до свого здоров'я, які б життєві ситуації не встали на вашому шляху!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *