Меланома: як самостійно визначити небезпечну родимку

Меланома (злоякісна пухлина, що розвивається з пігментних клітин) — один із найпоширеніших і найнебезпечніших видів раку, який може з'явитися в будь-якої людини на будь-якій ділянці шкіри, зокрема на ділянці під нігтями, в очах, роті, долонях, сідницях і підошвах. Регулярна перевірка родимок може допомогти виявити рак шкіри на ранній стадії, коли він добре піддається лікуванню, інформує Ukr.Media.

Під час самообстеження звертайте увагу на всі плями, які є на тілі, зокрема родимки, веснянки та пігментні плями. Якщо під час перевірки ви помітите, що родимки відповідають наступним кільком ознакам меланоми, їх варто додатково перевірити у дерматолога.

  • Асиметрія. За незграбними, кривими (асиметричними) родимками варто спостерігати уважніше, ніж за ідеально круглими або овальними.
  • Межа. У більшості родимок чітка темна межа, але в деяких вона може бути нерівною, світлою, фестончастою.
  • Колір. Підозрілі родимки або родимі плями можуть бути двоколірними (наприклад, світло- і темно-коричневими), з відтінками чорного, ділянками білого, червоного або навіть синього.
  • Діаметр. Зазвичай діаметр меланоми перевищує шість міліметрів, але в рідкісних випадках він може бути і меншим.
  • Розвиток. Якщо раніше ваша родимка виглядала інакше, але з часом у неї змінилися розмір, колір або форма, перевірте її у дерматолога в першу чергу.

Також важливо хоча б іноді перевірятися й на інші види раку шкіри — базальноклітинну карциному та плоскоклітинний рак шкіри. Базальноклітинна карцинома може виглядати як куполоподібний наріст, блискуча рожева ділянка на шкірі, чорний, коричневий, білий або жовтий восковий наріст.

Плоскоклітинна карцинома може бути схожа на вкриту кіркою щільну гулю, на червону, шорстку плоску ділянку шкіри, на куполоподібну гулю, яка зростає і періодично кровоточить, або на незагоєну рану (вона може гоїтися, але повертається).

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *