Неочищена сіль крупного помелу містить більше корисних для організму мінералів, ніж сіль класу «екстра». Про це розповіли дієтологи, інформує Ukr.Media.
Сіль сорту "екстра" найдрібніша, біла і чиста, так як в ній міститься найменша кількість домішок, і входить виключно чистий хлорид натрію. Але незважаючи на свій привабливий зовнішній вигляд вона поступається в корисності солі крупного помелу, оскільки в процесі виробництва після очищення і випарювання в ній скорочуються кількості корисних мікроелементів: йоду, магнію, калію, цинку, селену. І навпаки — погано очищений другий сорт з сіруватим або жовтуватим відтінком і великими кристалами набагато корисніший за рахунок цих не видалених домішок. Крім того, сіль крупного помелу володіє більш стриманою солоністю, ніж дрібна, порошкоподібна виварювальна, — сказали фахівці.
Вони нагадали, що дефіцит солі для організму людини так само шкідливий, як і її надлишок.
Користь солі для організму людини полягає в тому, що вона відповідає за оновлення клітин, бере участь в травленні, сприяє кращому засвоєнню вуглеводів, розріджує кров і лімфу, сприяє утворенню червоних кров'яних тілець, виводить вуглекислий газ, має антибактеріальну та антиоксидантну дію. Без цього мінералу неможлива нормальна робота всіх життєво важливих систем організму. При тривалій відмові від солі людина починає відчувати нудоту, запаморочення, слабкість і сонливість, — додали дієтологи.
Водночас лікарі підкреслили, що добова норма кухонної солі для дорослої людини становить 5 г.
Зловживання сіллю погано впливає на здоров'я і може спровокувати гіпертонічний криз, додали медики.
Літнім людям рекомендується використовувати йодовану сіль і повністю відмовитися від солоних продуктів, так як надмірне споживання солі викликає затримку рідини в організмі, підвищує артеріальний тиск, ускладнює роботу серця і викликає набряки. В організації дитячого харчування також рекомендується використовувати йодовану сіль для профілактики йододефіцитних станів, — пояснили експерти.
Джерело: ukr.media