Консерви таять смертельну небезпеку, і про неї не розкажуть виробники

Улюблені багатьма шпроти, консервовані грибочки або огірки іноді смертельно небезпечні через токсини. Проблема в тому, зовнішній вигляд продукту не вказує на їх наявність, інформує Ukr.Media.

Неправильно виготовлені консерви можуть привести до харчової інтоксикації. Річ у тім, що такий продукт стане джерелом бактеріальної палички, що провокує ботулізм. У середовищі, де рівень кисню низький, а кислотність підвищена, міститься токсин.

Що таке ботулізм і звідки він береться?

Ботулізм — захворювання, яке вражає нервову тканину і призводить до смерті. Всім відомий "ботокс", який широко застосовують косметологи, це і є ботулотоксин. Його отримують від цих бактерій. Ця речовина — одна з найбільш отруйних, викликає параліч мімічних м'язів при ін'єкціях. Чому уколи ботоксу не призводять до летальних наслідків? В косметології використовують мікродози.

"А тепер уявіть, що можуть зробити великі дози цього токсину з усією мускулатурою тіла".

Частіше за інших на токсин можуть напоротися любителі консервованих грибів і огірків. Як зрозуміти, що консерви зіпсувалися і небезпечні для здоров'я? Один із зовнішніх ознак — пошкодження кришки. До речі, шкідливі для організму речовини можуть міститися не тільки в домашніх закрутках, але і в продуктах промислового виробництва. Особливо це стосується товару, при виготовленні якого були порушені технології.

Симптоми ботулізму

Як дізнатися, що у вас ботулізм? Є кілька симптомів інтоксикації, викликаної споживанням високоактивних нейротоксинів, ботулотоксинів, які містяться в заражених продуктах. Ось ознаки ботулізму: блювота, діарея, м'язова слабкість і порушення руху очних яблук. Основна проблема — неможливість визначити наявність токсину лише за зовнішнім виглядом консервів.

Додаткова небезпека захворювання в тому, що "заражені" ботулізмом консерви не можна визначити за кольором і запахом, немає спучування кришок у банок і будь-яких ознак.

Перша допомога при ботулізмі

Що потрібно робити при перших симптомах ботулізму? Викличте швидку допомогу і не забудьте про консерви — їх повинні перевірити в лабораторії. В якості першої допомоги підійде промивання шлунка теплим 5% розчином питної соди. Або можна прийняти сольове проносне. Головне патогенетичне лікування — введення протиботулінічної сироватки. Якщо лікування своєчасно і програма підібрана правильно, прогноз сприятливий.

Без застосування сучасного лікування летальність даного захворювання становить близько 30-60%.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *