Історія ВІЛ-інфікованого з Кіровоградщини, який найбільше хвилювався про рідних

Довіра – це запорука хороших сімейних стосунків.

Це він чітко усвідомив після того, як дізнався, що в нього –  ВІЛ.

“До одруження у мене було кілька жінок. Звісно, у мене були незахищені статеві стосунки, тому від кого міг інфікуватися, навіть не здогадуюся. І скільки років я жив з ВІЛ-інфекцією також не знаю.

Зате я чітко пам’ятаю, коли почув від лікаря: «У вас ВІЛ». Мені 45 років. Я у житті бачив чимало, однак діагноз, який почув – шокував мене. Скажу чесно, я жив стереотипами, що від ВІЛ помирають і все таке. Тому я опинився у безвиході. Як зараз пам’ятаю: стою в лікарні і не можу себе зібрати. Я дорослий чоловік, а панікую як підліток. Лікар побачив мій стан і запропонував звернутися за моральною підтримкою до соціального працівника і піти на консультацію до лікаря-інфекціоніста. Звісно, я погодився. Мені потрібна була підтримка. Дружини поряд не було. Я пішов далі коридором лікарні. У кабінеті мене зустріла соціальна працівниця Аня Мельниченко. Вона бачила моє хвилювання. Дала склянку води. І ми почали розмову… Я дізнався, що є лікування – воно наявне і безкоштовне. Важливо не пропускати, щоб моя імунна система не дала збій. Аня розповіла історії успішних і відомих людей, які живуть з ВІЛ. І зрозумів, що я не перший… Так я дізнався про благодійну організацію «100 відсотків життя. Кропивницький», в якій працює Аня. Вона запропонувала подальший соціальний супровід і допомогу. Я погодився. Мені потрібно було прийняти ВІЛ-статус і жити далі. Я думав про дружину і свою кровинку. Я не знав, чи в них є ВІЛ. 

Я хвилювався, чи прийме мене дружина. Аня розповіла мені, що треба протестувати і її. Я попросив оральний тест для самотестування, про який від Ані вперше дізнався. Додому я їхав збентежений. Але я набрався сміливості поговорити з дружиною в той самий день, аби не було між нами секретів і непорозумінь. Мирослава мене вислухала. Поряд сиділа наша маленька донька, яка вже, до слова, навчилася самостійно сидіти. Мирослава знала, що я вірний чоловік, тому недокоряла. Ми удвох почали хвилюватися за доньку. За допомогою орального тесту Мирослава швидко дізналася, що в неї негативний результат. Я зателефонував Ані. Як  мені пояснила соціальна працівниця, тест на діагностику ВІЛ потрібно буде робити повторно, адже, можливо, був період “вікна”.

Наразі я приймаю антиретровірусну терапію. Я не маю можливості їхати у Кіровоградський обласний центр протидії ВІЛ і СНІДу, тож ліки поштою мені передає моя соціальна працівниця. Тепер я знаю, що в мене ВІЛ, приймаю ліки, значить моєму здоров’ю ВІЛ-інфекція не загрожує». 

Це відверта історія Олега, який перебуває під соціальним супроводом проєкту HealthLink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ на Кіровоградщині”. Завдяки команді проєкту у чоловіка вчасно виявили ВІЛ і призначили лікування.

Загалом з початку року і станом на початок березня у семи закладах охорони здоров’я, де реалізується проєкт, на  ВІЛ протестовано 152 особи, з них ВІЛ-позитивний статус виявлено у чотирьох.

Вікторія Семененко

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *