Старішання — неминучий процес, але спосіб життя може або сповільнити його, або додати вам п'ять-десять років. Ось повсякденні звички, яких потрібно позбуватися, інформує Ukr.Media.
Ще один келих вина
Надмірне вживання алкоголю прискорює процес втрати тонусу ваших судин. Він також зневоднює шкіру, що призводить до її почервоніння, сухості і отже — до появи глибоких зморшків та гусячих лапок. Це не дивно, адже алкоголь виводить вітамін А, який необхідний для вироблення колагену.
Що робити?
Недолік сну
Повноцінний восьмигодинний сон — ідеальні ліки проти стресів і навантажень. Він дійсно дозволяє продовжити молодість.
Недолік сну відразу ж позначається на стані шкіри: тьмяний відтінок, темні кола під очима, поганий тургор.
Протягом дня наші клітини постійно борються з навантаженнями, викликаними сонячним випромінюванням, екологією, забрудненням. Сон має вирішальне значення, тому що вночі — саме вночі — шкіра відновлюється.
Що робити?
Спіть не менше 7-8 годин на добу. Це дійсно важливо.
Відмова від SPF у дощові дні
Сонце є основною причиною старішання шкіри, особливо влітку. Однак воно впливає на вас у будь-який час року, навіть у хмарні, дощові або снігові дні. Ультрафіолетові промені можуть потрапляти на шкіру навіть через скло, тому кремами з захистом потрібно користуватися щодня.
Паління
Якщо ви зовсім не можете відмовитися від цієї згубної звички, хоча б скорочуйте кількість цигарок. І ось, гарна новина: якщо відмовитися від паління, шкіра може відновитися за кілька місяців. А перші поліпшення кольору обличчя можна помітити вже через 6 тижнів. Якщо продовжите палити, стан шкіри буде погіршуватися у геометричній прогресії.
Паління створює стрес для усього організму через токсичну суміш окису вуглецю, ціаніду, смоли, формальдегіду та інших хімічних речовин. Таким чином, поживні речовини та вітаміни мозок змушений спрямовувати на відновлення інших, життєво важливих органів вашого організму і шкіра обличчя відчуває дефіцит живлення.
Нікотин також зменшує приплив крові до дерми, що призводить до зниження кількості кисню, який доставляється.
Жорсткі дієти
Вони є особливо небезпечними після 30 років. Суворі дієти призводять до того, що природний жир, який створює об'єм на вашому обличчі, йде. Результат: жінка виглядає більш дорослою і виснаженою.
Цукор
Усі ми знаємо, що дієта з високим вмістом цукру підвищує ризик розвитку діабету 2 типу. Але чи знаєте ви, що вона також може вплинути на стан шкіри?
Дієта з високим вмістом цукру і вуглеводів (хліб, рис, картопля) може призвести до глікірування шкіри. Молекули цукру прикріплюються до колагену і призводять до того, що він втрачає свою міцність і гнучкість, тому шкіра стає менш еластичною та більш вразливою для пошкодження сонцем.
Занадто мало руху
Помірні фізичні вправи покращують кровообіг і зміцнюють імунну систему. Це, своєю чергою, робить нас більш молодими.
Ви досі вичавлюєте прищі
Через нестійкий гормональний фон навіть жінки, які старші за 40 років, можуть мати проблеми з чорними цятками і прищами. Під час тиснення на пори ви травмуєте шкіру, через що з'являється ранка, а навколо неї — подразнення. Це може призвести до інфекції та утворення рубців. Запишіться до дерматолога, щоб вирішити проблему.
Ви не змиваєте косметику перед сном
Ідея не змити макіяж перед сном після тривалого дня звучить дуже привабливо, особливо якщо ви випили. Але протягом дня у вашій шкірі накопичуються забруднення, які потрапляють у пори. Якщо не змити макіяж, пори так і залишаться забитими, а ваша шкіра замість відпочинку отримає додатковий стрес.
Джерело: ukr.media