У Кропивницькому районі захворювання на лейкоз не виявили

З початку поточного року спеціалісти державних лікарень ветеринарної медицини Кропивницького району дослідили на лейкоз 2761 голову великої рогатої худоби.

За результатами проведених досліджень, а саме: імуноферментного аналізу (ІФА), у господарствах різних форм власності жодного випадку захворювання на лейкоз ВРХ не виявлено, зазначили в ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

“Зазначимо, що навесні в області розпочинається проведення весняно-літніх профілактичних заходів та діагностичних досліджень тварин, що утримуються населенням в особистих підсобних господарствах, на лейкоз, туберкульоз, щеплення проти сибірки тощо. Такі заходи здійснюють щорічно з метою контролю за станом здоров’я поголів’я сільськогосподарських тварин і забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції тваринного походження, зокрема молокопродуктів.

Звертаємо увагу на те, що реалізацію молока та молочної продукції домашнього виробництва дозволено здійснювати лише на підставі супровідних ветеринарних документів та висновку ветеринарно-санітарної експертизи державної лабораторії на агропродовольчому ринку”, – зауважили фахівці ветеринарної медицини.

Торгівля продукцією, що походить від хворої на лейкоз чи інші хвороби ВРХ, суворо забороняється через ризик поширення захворювань, що є спільними для людей і тварин.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *