В Україні спростили механізм медевакуації військових за кордон: який алгоритм

В Україні від початку повномасштабного вторгнення евакуаційні рейси та транспортування постраждалих внаслідок війни українців здійснюються регулярно. Уже майже 4 тисячі наших громадян евакуювали до закордонних клінік. Нещодавно уряд ухвалив постанову, якою змінили алгоритм направлення військових закордон.

Як повідомили у пресслужбі МОЗ, у програмі лікування (реабілітації) можуть брати участь цивільні та військові громадяни.

Новий механізм направлення на лікування за кордон військових, який ухвалив уряд, значно спростився.

Відтепер для медевакуації не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи. Натомість медзаклад, в якому захисник/захисниця України перебуває на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон.

Медзаклад також готує пакет документів, зокрема:

  • згоду військового або його/її законного представника на лікування за кордоном;
  • згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
  • висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.

Висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів медзаклад надсилає до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий/військова проходить службу. Державний орган надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів.

Потім МОЗ шукає закордонні медзаклади, що готові безоплатно надати захиснику України усю необхідну медичну та реабілітаційну допомогу, і листом інформує Командування Медичних сил або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.

МОЗ за сприяння офіційних структур Європейської комісії транспортує захисника/захисницю до закордонної клініки.

Нагадаємо, “Гречка” раніше повідомляла, що у рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Єврокомісії, за підтримки ВООЗ і уряду Польщі українці, які постраждади від війни, можуть лікуватись у закордонних клініках.

Джерело: gre4ka.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *