Довгий час дієтологи переконували людство, що сало шкідливо для здоров'я, тому що провокує ожиріння. Але останні дослідження довели, що це зовсім не так, інформує Ukr.Media.
При правильному вживанні сало не тільки не шкодить, а, навпаки, вкрай корисне.
Перш за все, сало містить велику кількість вітамінів, мікро — і макроелементів, без яких неможливе здорове харчування.
Без жирів, які постачає в організм сало, як з'ясувалося, не можуть повноцінно працювати легені, знижується їх опірність вірусним інфекціям.
Є в ньому унікальні компоненти, які надають загальнозміцнювальний ефект. Один з основних таких компонентів — арахідонова кислота. Вона незамінна і особливо затребувана тканинами мозку, кишечника, надниркових залоз, печінки. Арахідонова кислота сприяє правильному виробленню гормонів, оновленню клітин.
Доведено, що сало не тільки не підвищує рівень холестерину, а очищає судини від холестеринових бляшок, сприяючи їх розщепленню.
Жири, якими багате сало, на відміну від рослинних, при нагріванні не виробляють канцерогенних речовин. Тому на сковороду при приготуванні їжі краще додавати сало, ніж будь-яку рослинну олію.
Сало захищає організм від несприятливих зовнішніх факторів, перешкоджає впливу токсинів і канцерогенів, що потрапляють з їжею або з повітря.
Селен, що міститься в салі у високій концентрації і в формі легко засвоюваній організмом, необхідний при вагітності і в період лактації.
Сало перешкоджає розвитку новоутворень і метастаз при онкологічних захворюваннях, сприяє прискореному відновленню організму.
Сало, особливо в поєднанні з часником, корисно при порушеннях роботи печінки. Його рекомендують тим, хто схильний до високих фізичних навантажень, проводить тривалий час на холоді, живе в регіонах з несприятливою екологічною обстановкою.
Навіть під час боротьби із зайвими кілограмами іноді корисно дозволити собі свинячий жир, поєднуючи його з овочами, для поліпшення травлення і засвоєння їжі.
Головна умова — дотримання заходів. Коли сало присутнє в раціоні з надлишком, воно, безумовно, буде шкодити. А ось 1-2 шматочки в день або 100 грамів в тиждень принесуть тільки користь.
Джерело: ukr.media