Поширена звичка в душі, від якої точно варто відмовитися, щоб зберегти своє здоров’я

Багато хто любить робити кілька справ одночасно, але це не завжди приносить користь. І є одна дія, яку не варто здійснювати під час миття в душі. Хоча чищення зубів у душовій кабіні може не становити безпосередньої загрози для вашого здоров'я, воно все одно може загрожувати деякими ускладненнями. Стоматологи поділилися деякими аргументами проти цієї поширеної звички, інформує Ukr.Media.

За їхніми словами, одна з основних причин, чому слід уникати чищення зубів під час душу, пов'язана з бактеріями. Вся річ у тім, що використання одного і того ж джерела води для зубної щітки і миття тіла створює можливість перехресного забруднення. В результаті така економія часу може коштувати любителем поєднувати кілька справ здоров'я.

Експерти пояснили: використання одного і того ж джерела води для чищення зубів і миття тіла може призвести до перенесення мікробів з інших частин тіла в рот. Це може поставити під загрозу вашу імунну систему і призвести до небажаних захворювань. Душова насадка може містити бактерії, і коли ви чистите зуби під душовою насадкою, ви можете піддавати зубну щітку цим бактеріям, що знову збільшує ймовірність захворювання.

У 2019 році Рада з якості та здоров'я води Великобританії повідомила, що в душових насадках було зареєстровано понад мільйон бактеріальних клітин на квадратний сантиметр. Особливо небезпечна ця звичка в житлі з великою кількістю постояльців або громадському просторі. Якщо ви ділите душ з кимось, існує ризик перехресного зараження. Спільне використання зубної щітки або піддання вашої зубної щітки впливу чужих бактерій може привести до поширення мікробів.

Експерти попередили, що не менш важливо не залишати зубну щітку в душі, так як це також може становити небезпеку для гігієни. Волога всередині душу створює ідеальне середовище для розмноження бактерій, які можуть забруднити щетину зубної щітки. Бактерії можуть накопичуватися на вашій зубній щітці і потенційно призводити до проблем зі здоров'ям порожнини рота. Крім того, якщо ви приймаєте душ разом з іншими людьми, залишення зубної щітки в душі може збільшити ризик перехресного зараження мікробами.

На цьому мінуси використання зубної щітки в душовій кабіні не закінчуються. Крім проблем з бактеріями, температура води в душі далека від ідеальної для збереження текстури щетинок щітки. Це може скоротити період її використання. Тут значення має і вибір правильного інструменту для гігієни.

До речі, всупереч поширеній помилці, ця звичка не дуже допомагає економити воду. Коли ви чистите зуби під душем, ви, швидше за все, використовуєте більше води, ніж потрібно. Експерти радять робити це зовсім інакше, якщо ви стурбовані витратоміром води: більш ефективний спосіб заощадити воду під час чищення зубів — це вимкнути кран, поки ви чистите зуби. Ця проста звичка може заощадити значну кількість води з часом, і вона не вимагає додаткового споживання води під час душу.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *