Наслідки відмови від кави, які дадуть позитивний результат

Проведено безліч досліджень, що доводять шкоду від надмірного вживання кофеїну, інформує Ukr.Media.

Цей напій може негативно позначитися як на фізичному, так і на психічному здоров'ї людини. Тому багато фахівців закликають відмовитися від кави, натомість отримати гарний настрій, зниження рівня тривоги та покращення загального самопочуття.

Про користь та шкоду кофеїну для здоров'я постійно точаться запеклі суперечки. Одні вчені говорять про користь кофеїну, інші рекомендують відмовитися від нього. Однак все ж таки не можна заперечувати, що навіть тимчасова відмова від цього популярного напою може покращити стан організму.

Насамперед після відмови від кави людина відчує на собі покращення сну. Без кави людина відчуватиме втому, але зрештою почне краще висипатися. Особливо якщо була звичка пити бадьорий напій не тільки вранці, а й увечері. Навіть за п'ять годин до сну випита чашка кави може порушити біологічний цикл, провокуючи безсоння.

Виключення кави з раціону також може вплинути на вагу тіла. Все залежить від того, який напій любить людина. Якщо це кава з молоком або вершками, а також із сиропами та цукром, то відмова від звички допоможе схуднути.

Наступний позитивний наслідок відмови від кави — покращення травлення. Через високий рівень кислотності, кава може викликати печію, нудоту, біль у шлунку. Крім того, напій має легкий проносний ефект.

Без кави у людини покращає здоров'я порожнини рота. Відомо, що у каві міститься кислота, від якої жовтіють зуби, руйнується емаль і з'являється неприємний запах із рота.

Спочатку люди, які відмовилися від кави, можуть зіткнутися з такими побічними ефектами, як занепокоєння, стрес, тривога, дратівливість тощо. Однак увесь цей стан з часом проходить. Як стверджують експерти, більшість симптомів скасування пропадають уже через два дні, а решта повністю зникнуть на протязі одного-двох тижнів.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *