Лікарі-нутриціологи розповіли, що буде, якщо ковтати кавунове насіння

У сезон кавунів про солодку ягоду з'являється дуже багато питань. Кожен хоче вибрати смачний і стиглий кавун без нітратів і пестицидів, а після ще й з'їсти його так, щоб отримати користь, а не шкоду. Одна з дилем — чи можна їсти кавун разом з насінням і яка їх кількість безпечна для організму? Про це розповіли лікарі-нутриціологи, інформує Ukr.Media.

Що буде, якщо ковтати кавунове насіння

Фахівці вважають, що якщо регулярно поїдати насіння кавуна разом з м'якоттю, то можна отримати розлад шлунково-кишкового тракту. У зрілої ягоди насіння темне і тверде, тому шлунковий сік просто не встигне розчинити оболонку. Насіння піде цілком в кишечник.

Але це саме по собі не страшно і не небезпечно. Вся справа в кількості. Якщо його буде забагато, то це загрожує засміченням, що не тільки неприємно, але і небезпечно. Тому якщо і ковтати насіння, то зовсім трохи.

Кому їсти кавун разом з насінням не можна взагалі

Є категорії громадян, яким ковтати насіння кавуна взагалі не слід. Перш за все, це маленькі діти, так як у них ще занадто чутливий травний тракт. Також заборонено ковтати насіння майбутнім мамам, адже продукт може викликати алергію.

Головна шкода насіння кавуна — це амінокислота цитрулін. При розщепленні, якщо насіння все ж почне перетравлюватися, вона вивільнить аміак, що може бути небезпечно для людей з деякими захворюваннями, особливо в стадії загострення.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *