Кілька переваг та недоліків любові до шоколаду

Шоколад полюбляють практично усі, і не без приводу: він не лише смачний, але й корисний. Втім, захоплюватися ним надмірно не варто — можуть бути й неприємні наслідки, інформує Ukr.Media.

Плюси

Знижує тиск

Через солодке у багатьох тиск лише піднімається, але шоколад має зворотний ефект. У його складі є флавоноїди, здатні знизити цифри на тонометрі. Найкраще вживати гіркий шоколад, у якому більше какао.

Зменшує запалення

Гіркий шоколад допомагає почуватися краще: комбінація речовин у його складі бореться з хворими клітинами організму. Достатньо "приймати" його по 20 грамів на день.

Захищає від сонця

Для цього не потрібно прикладати плитку шоколаду до обличчя! Захисту від шкідливих УФ-променів сприяє флаванол. Крім того, шоколад покращує кровообіг, а з ним — і зовнішній вигляд шкірних покривів.

Покращує пам'ять

Дослідження показали, що протягом 30 хвилин після вживання шоколаду підвищується швидкість роботи мозку: поліпшується пам'ять і здатність до засвоєння нової інформації.

Покращує спортивні досягнення

Завдяки шоколаду багато людей можуть займатися довше і менше втомлюватися. За це спасибі епікатехіну, який міститься у какао-бобах і сприяє насиченню крові киснем.

Мінуси

Погіршує стан кісток

Це було перевірено у 2008 році на контрольній групі літніх жінок, які їли шоколад щодня. Їх кістки стали більш крихкими. Передбачається, що "винні" у цьому цукор і какао-масло.

Може викликати мігрень

Цей побічний ефект також виникає за умови зловживання шоколадом. На це скаржиться близько 22 % пацієнтів з мігренню, проте наукових підтверджень немає.

Підсилює серцебиття

У шоколаді міститься метилксантин, який розслабляє м'язи живота і сприяє прискоренню пульсу. Крім того, він підсилює рефлюкс (викид вмісту шлунку у стравохід).

Сприяє набору ваги

Попри усі переваги, шоколад — калорійний смаколик, і, якщо їсти його у великій кількості, можна помітити неприємний результат на вагах.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *