Яких правил слід дотримуватися підліткам, щоб збільшити вироблення гормону росту

Ви низького росту або вам здається, що ви не досить високі? Думаємо, ви багато раз замислювалися над тим, чи можна стати вищими хоча б на кілька сантиметрів, і від чого залежить зростання людини. Розберімось, які методи можуть бути насправді ефективними, а що не більше ніж вигадки, інформує Ukr.Media.

Від чого залежить зростання людини?

На те, якого максимального зросту зможе досягти кожен з нас, впливає ряд факторів. Приблизно на 60-80% на зростання впливає генетика. Решту відсотків складають такі фактори, як харчування, фізична активність, сон, шкідливі звички.

У середньому, зростання людини з віку одного року до початку статевого дозрівання щорічно збільшується на 5 см. В період статевого дозрівання підлітки можуть виростати до 10 см в рік. При цьому стрибки росту у дівчаток трапляються на початку цього періоду, а у хлопчиків — в кінці. Але цей процес дуже індивідуальний і швидкість росту може у кожного бути різною. Після завершення періоду статевого дозрівання ріст людини сильно сповільнюється, і вже залишається мало шансів на те, що ви станете значно вище.

Однак ви можете допомогти своїм дітям у період статевого дозрівання досягти максимально можливого для їх організму росту. Для цього потрібно знати та дотримуватися певних правил.

Що робити, щоб стати вище?

Харчування

У підлітковому віці дуже важливо, щоб організм, який зростає, отримував всі необхідні поживні речовини. З цієї причини в раціоні повинні постійно бути свіжі фрукти та овочі, білок, цільнозернові та молочні продукти. При цьому варто уникати або зменшити споживання цукру, трансжирів і насичених жирів.

Якісний сон

Відсутність якісного сну негативно впливає на здоров'я людини будь-якого віку. Але для підлітків це загрожує серйозними наслідками, у тому числі зниженням вироблення гормону росту.

Заняття спортом

Регулярні фізичні вправи мають безліч переваг для здоров'я. Заняття спортом допомагають зміцнити м'язи та кістки, тримати в нормі вагу і збільшити вироблення гормону росту.

Правильна постава

Люди з неправильною поставою виглядають нижче, ніж вони є насправді. Якщо підліток постійно сутулиться, це може впливати на фактичне його зростання. Тому намагайтеся стежити за тим, чи рівно ходить або сидить ваша дитина. Крім того, можна зайнятися йогою або будь-якими іншими вправами, які допоможуть домогтися привальної постави.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *