Як зняти зубний біль при вагітності

У майбутніх мам біль такого типу буває викликана гормональними змінами, неминучими при виношуванні дитини, загостренням хронічних хвороб, зниженням імунної системи, зміною у фосфорно-кальцієво обміні, нестачею мінеральних речовин і вітамінів. Чому виникає зубний біль при вагітності? Як зняти її максимально безпечно для здоров'я мами і малюка? Ось питання, на які шукайте відповіді в цій статті, передає Ukr.Media.

Як зняти зубний біль у вагітних?

Процес вагітності у кожної жінки проходить по-різному, але згідно зі статистикою у багатьох майбутніх мам при вагітності болять зуби. Це може відбуватися із-за нестачі в організмі вітамінів або мікроелементів, адже всі знають, що для зростаючого плоду потрібно багато кальцію для формування кісток.

Питаючи, як зняти зубний біль при вагітності, потрібно пам'ятати про той факт, що вагітним жінкам можуть не підійти дуже багато препаратів, спрямованих на видалення зубного болю для звичайних людей в звичайні періоди життя. Це пов'язано більшою мірою з тим, що під час вагітності категорично забороняється приймати деякі складові лікарських засобів, особливо це стосується дуже потужних препаратів. Наслідки прийому таких препаратів для боротьби із зубним болем при вагітності можуть бути дуже плачевними.

Тому варто запам'ятати і зарубати собі на носі, що перед тим, як ви вирішили приймати який-небудь лікарський препарат для лікування зубного болю при вагітності або годування груддю дитину, то перед цим необхідно обов'язково відвідати досвідченого лікаря стоматолога, пройти дуже – дуже ретельне обстеження, здати всі аналізи і тільки після цього застосовувати ті засоби і лікарські препарати для втамування зубного болю, які схвалить стоматолог.

Особливості лікування зубного болю в час вагітності

Під час вагітності для зняття зубного болю краще використовувати натуральні препарати, препарати народної медицини (все – таки вони мають набагато менше протипоказань, ніж таблетки, і є натуральними). Можна застосовувати полоскання розчином соди харчової, компреси з трав, ріпчастої цибулі. Головне не використовувати антибіотики або використовувати їх за призначенням лікаря.

Але краще все-таки не знімати зубний біль, а вилікувати зуби. Для цього можна поставити пломбу, або ж видалити хворий зуб, замінивши його метало – пластикових або керамічним протезом.

Але головне пам'ятати, що при вагітності головне народити міцну і здорову дитину, і це є завданням номер один.

Що робити, якщо вагітну жінку турбує зубний біль?

1.

По-перше, жінка, перебуваючи в такому цікавому положенні, повинна не тільки турбуватися за свій стан, але і за здоров'я майбутньої дитини, тому не можна робити ніяких самостійних заходів з лікування зубів, не треба приймати болезаспокійливі лікарські препарати без попередньої консультації з лікарем. Будь-який вид самолікування може зашкодити дитячому організму.

2.

Навіть у жінок з ідеальними зубами до вагітності, вони можуть почати кришитися, хворіти, з'являється запалення ясен, розвиток карієсу. Все це відбувається із-за змін у жіночому організмі під час вагітності, наприклад, змінюється гормональний фон, порушується обмін речовин, в результаті незбалансованого харчування може відчуватися нестача вітамінів і мінералів в організмі. Токсикоз сприяє підвищенню кислотності порожнини рота, і саме з-за цього з'являється карієс.

3.

Навіть якщо зубний біль при вагітності мучить тільки від холодного або гарячого, варто звернутися до дантиста, можливо, таке порушення чутливості зубної емалі свідчить про погіршення стану зубного каменю.

4.

Адже для жінки дуже багато значить гарна посмішка, і якщо не приймати необхідних заходів з лікування зубів, вони можуть сильно зіпсуватися, що може призвести до необхідності їх видалення. Пам'ятайте, лікувати зуб при вагітності можна, але тільки заручившись консультацією лікаря-гінеколога.

Коли і якими методами можна знімати зубний біль під час вагітності?

Найбільш сприятливий для лікування зубів період – це другий триместр вагітності, саме тоді вся процедура найменше впливає на плід, але, якщо лікар-гінеколог не бачить ніяких протипоказань, то лікування зубів можна проводити і в першому, і в третьому триместрі вагітності. Проте не бажано проводити хірургічні втручання.

Всупереч загальній думці, вагітним можна робити знімки зубів, тільки з допомогою комп'ютерних радіовізіографів, рентген при вагітності протипоказаний в будь-якому вигляді.

Небезпечні методи лікування зубів у вагітних

Якщо говорити про процедуру відбілювання зубів, то при вагітності дана процедура є небажаною. У зв'язку з тим, що практично будь-які відбілюючі засоби включають в себе пероксид водню або ультрафіолетове світло, здатні негативно вплинути на перебіг вагітності.

Коли виникла зубна біль у вагітних, також дозволяється нанести візит до ортодонта. Бо саме ортодонтія зайнята вирівнювання зубів і виправлення прикусу. Тому якщо під час вагітності ви прийняли рішення посміхатися голлівудською посмішкою, то необхідно сміливо звернутися до ортодонта.

З цієї причини вагітній жінці потрібно регулярніше наносити візит до стоматолога, не відкладаючи на потім, якщо її турбують навіть самі незначні зубні болі. Особливо, це відноситься до перших місяцях вагітності. Бажано вилікувати хворі зуби при їх наявності, до піврічного терміну вагітності, оскільки на пізніших термінах терапія серйозних хвороб просто протипоказана.

Нинішні стоматологічні способи терапії мають достатні знання та методики виліковування зубного болю.

Причини і небезпека зубного болю у майбутніх мам

Якщо у майбутніх мам болять зуби, то це є ознакою гормональних змін у жіночому організмі. Зубний біль при вагітності також може спровокувати зниження імунної системи, зміна фосфорно-кальцієвого обміну, нестача мінеральних компонентів і вітамінів.

Якщо до моменту настання вагітності жінці давно не доводилося відвідувати стоматолога, то навіть найбільш незначні проблеми зубів можуть бути загострені і розповісти про себе при вагітності, коли ослабленим є весь організм. Найбільш часто це трапляється під час активного утворення плоду, бо в цей період жіночий організм схильний ослаблениям найбільше.

Якщо наліт не був своєчасно вилучений з зубів, тоді може спостерігатися розвиток гінгівіту. Дана хвороба може призвести до красноте ясен і хворобливих відчуттів при прийомі їжі. Найбільш часто виникає на другому триместрі. Коли подібна хвороба виникла вдруге, вона в такій ситуації загостриться. З цієї причини візит до стоматолога при вагітності є досить важливою справою. Це необхідно робити при самій незначній болі в області зубів, щоб своєчасно усунути цю біль і гарантувати здоров'я зубів надалі.

Небезпека зубного болю під час вагітності

Для жінок при вагітності стан ротової порожнини і зубів відіграє особливу роль. У пошкоджених зубах затримуються окремі частини їжі, що обумовлюють процеси розмноження патогенних мікроорганізмів і гниття. А продукція бактеріального хронічного запалення – токсини – проникають в лімфатичні і кровоносні судини. так зубний біль при вагітності провокує тяжкі післяродові хвороби.

Загострення пульпітом, хронічних гінгівітів, пара – і періодонтитів небажані при вагітності, коли в цю саму мить формуються нервова система і мозок плоду, його найбільш значущі для нормального життя органи.

Профілактика зубного болю при вагітності

Візит до стоматолога при вагітності необхідний щонайменше двох разів за півроку. При появі найменшої болю або іншого занепокоєння, необхідно нанести візит до лікаря. Потрібно попередити лікаря про свою вагітність, бо рентген і інша екстрена терапія при вагітності протипоказані.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *