Як правильно харчуватися, якщо турбує діарея

Розлади в роботі ШКТ здатні надовго вибити людину з повсякденного життєвого ритму та часто мають відкладені наслідки. Одним з найбільш розповсюджених симптомів, що вказують на проблеми з травленням, є діарея.  Спазми, рідкі випорожнення, постійні позиви до дефекації — типова клінічна картина для харчового отруєння, вірусних уражень та низки інших захворювань.

Аптечні ліки від діареї, які просто зупиняють перистальтику кишківника, можуть лише зашкодити. Візит до лікаря — перший крок ефективної терапії. 

Змінюємо режим харчування

Найшвидший шлях впливу на роботу ШКТ — харчування. Скорегувавши власний раціон, можна звести до мінімума неприємну симптоматику та швидко повернутися у форму. Як виглядає дієта при діареї?

 • Перш за все — велика кількість рідини. Вода, узвар, компоти, морси, трав’яні чаї, легкий бульйон дозволяють вчасно поновлювати електролітний баланс, порушений діареєю.
 • Відсутність продуктів, які стимулюють газоутворення, серед них капуста, житній хліб, солодощі, бобові.
 • Повна заборона на жирне, копчене, гостре, смажене, каву, міцний чай, газовані напої, алкоголь.
 • Краще прибрати з меню молочні продукти, оскільки на тлі діареї часто розвивається вторинна лактазна недостатність.
 • Постійно на столі — банани, черствий або сушений білий хліб, печені яблука, рис.
 • Харчуватися варто маленькими порціями, але регулярно, не чекаючи відчуття голоду.

  Як допомогти організму при діареї?

  Окрім дотримання дієти та активного вживання рідини, варто приділити увагу порушенню мікрофлори кишківника. Дисбактеріоз може бути причиною проносу або його наслідком, але, так чи інакше, він обов’язково супроводжує хвороби ШКТ. Втрата корисних бактерій, які беруть участь в травленні, призводить до затягування хвороби. Налагодити внутрішній баланс, відновити ресурси організму допоможе Ентерол® — пробіотичний засіб з доведеною ефективністю. У препараті містяться бактерії Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Цей штам має подвійну дію: він протистоїть вірусам, якщо вони проникли до кишківника, одночасно прискорює відновлення мікрофлори.

  Дієта при діареї — обов’язковий складник швидкого повернення до здорового стану. Але лише доповнивши її правильними лікарськими засобами, можна позбутися симптомів захворювання швидко і результативно.  Ентерол® дозволено давати немовлятам, людям з тяжкими хронічними захворюваннями, пацієнтам літнього віку.

  Реклама

  Джерело: gre4ka.info

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *