Ходять чутки, що пукати – значить спалювати калорії, тобто худнути. Чи це Так? Спробуємо розібратися!

Пук – це результат природного фізіологічного процесу, коли з організму видаляються кишкові гази.

Нам здається, що підвищене газоутворення в шлунково-кишковому тракті вимагає від нашого організму інтенсивної роботи, щоб видалити кишкові гази. І тому може виникнути питання, чи справді відбувається спалювання калорій, коли ми пукаємо?

Зробивши запит в Інтернеті, ви побачите, що ви – не перший, кого це цікавить. Якщо пошукати інформацію, скільки калорій спалюється під час пукання, то знайдемо наступну відповідь: 1 пук спалює 67 калорій, інформує UkrMedia.

Чи так це насправді? Ми звернулися до деяких експертів, щоб внести ясність у це питання.

Що таке пук?

Для отримання науково обґрунтованої відповіді, необхідно розібратися, чому нам доводиться пукати. Пук, а якщо застосовувати наукову термінологію, пасаж флатуленції – це вихід скупчення газів в кишечнику через пряму кишку.

Michael Rice, доктор медицини, гастроентеролог гастроентерологічної клініки при Мичеганском університеті (США), пояснює, що в кишечнику здорової людини завжди міститься деяка кількість газів. Пуки – це по суті повітря, яке ми заковтуємо під час їжі, або яке утворюється як результат життєдіяльності бактерій в кишечнику, а також хімічних реакцій, що відбуваються при перетравленні їжі.

Завдяки скороченню стінок кишечника гази рухаються до задньому проходу. Але при схильності до запорів їжа затримується в кишечнику, починаються гнильні процеси, і як наслідок цього – гази в кишечнику.

Немає необхідності говорити, що гази в кишечнику, а вірніше їх кількість, багато в чому визначається особливостями нашого раціону. Доктор Rice пояснює, що такі продукти, як цукрозамінники, кісточкові фрукти, молочні продукти і бобові погано засвоюються, і тому згодом швидко ферментуються кишковими бактеріями.

Бактерії розщеплюють неперетравлену їжу. При цьому виділяються кишкові гази, які викликають здуття. Людям з непереносимістю лактози слід особливу увагу звернути на молочні продукти.

Чи відбувається спалювання калорій під час пукання?

На жаль, на думку експертів – ні. Людина за день в середньому пукає 14 разів. Коли ми пукаємо, створюється враження, що у цьому процесі активно задіяні деякі наші м'язи. Але насправді все навпаки.

Вихід газів відбувається за рахунок розслаблення анального сфінктера. Коли м'язи розслаблені, тиск у товстій кишці виштовхує гази. Єдиний спосіб спалити невелику кількість калорій під час пукання – це максимальне напруження м'язів черевного преса. Але це реально тільки під час виконання фізичних вправ.

Ми іноді помічаємо, що під час тренувань починаємо більше пукати. Так, наприклад, присідання, викликають у нас скорочення внутрішніх м'язів, які в свою чергу змушують скорочуватися кишечник, і як результат – пук. Аеробні вправи прискорюють процес просування їжі і повітря з ШКТ, що також може змушувати нас пукати. Але спалювання калорій відбувається в даному випадку за рахунок виконання фізичних вправ, а не за рахунок того, що нам доводиться пукати.

Чому ж у нас створюється враження, що нам необхідно спалювати калорії, щоб пукати? Доктор Rice пояснює це наступним чином. Коли з нашого організму виходять кишкові гази, знімаються такі симптоми метеоризму, як здуття. Ви відчуваєте, що ваш живіт став менше.

Доктор Rice звертає увагу на те, якщо ви помітили у себе швидке зниження ваги, що поєднуються з підвищеним газоутворенням в кишечнику або посиленою перистальтикою кишечника, це може бути сигналом виникнення серйозної проблеми зі здоров'ям кишечника. Наприклад, таких захворювань, як целіакія, запалення кишечнику (хвороба Крона).

Крім того, якщо пук поєднується з болем в області живота, зміною звичного характеру спорожнення кишечника або кровотечею з прямої кишки, вам обов'язково необхідна консультація лікаря.

Гази в кишечнику, особливо їх надмірна кількість – досить поширене явище, хоча про це кажуть нечасто. Вивільнення газів, а простіше кажучи, пуки носять індивідуальний характер. Часто вони приносять людині полегшення, але достовірно відомо, що ніяк не сприяють спалюванню калорій.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *