Чому не можна лоскотати дитину: причини і як це впливає на емоційний стан малюка

Лоскіт може бути забавним способом спілкування з дитиною – всі ці сміх і вереск абсолютно безцінні. Якщо дитині це подобається, то це так. А якщо ні?

Це дуже серйозно!

Сміх – це мимовільна реакція організму на лоскіт. Майже всі сміються кожен раз, коли їх лоскочуть. Але багато хто при цьому ненавидять, коли їх лоскочуть, інформує Ukr.Media.

«Реакція організму на лоскіт – це мимовільний рефлекс, при якому легенький дотик ініціює шлях у двох областях мозку, соматосенсорній і передній поясній звивині», – каже Сантош Кесари, доктор медичних наук, невролог з Медичного центру Провіденс Сент-Джон з Санта-Моніка, Каліфорнія.

Соматосенсорна кора аналізує дотик, а передня поясна звивина сприймає задоволення. Але наша реакція на лоскотливе відчуття залежить від нашого емоційного стану, а також від рівня нашої уваги і будь-яких відволікаючих чинників, тобто не всім це подобається.

Тоді як ви можете знати, чи дитині подобається лоскотання? Запитуйте. І не один раз, а щоразу.

Завжди запитуйте дозволу

Ми хочемо, щоб наші діти росли як люди, які поважають фізичні межі іншої людини. Ні означає ні, зупинка означає зупинку, а «так» означає, що ви можете продовжити.

Так що це трохи змішане почуття, якщо ми, дорослі, яких вони люблять і яким довіряють, торкаємося до них без дозволу і, що ще гірше, продовжуємо лоскотати, навіть коли вони кричать, щоб ми зупинилися.

Навчання дітей тому, що вони мають автономію над своїм тілом, починається з нас. Отже, спочатку запитайте, а потім зупиніться, якщо вони скажуть вам зупинитися. Якщо ви думаєте, що вони дійсно хочуть, щоб ви продовжували, просто запитайте: «Хочеш ще лоскоту?» Це легко.

Не дозволяйте іншим людям лоскотати вашу дитину

Деякі люди, зазвичай родичі, використовують лоскіт як спосіб зв'язку з дітьми. Може бути, дитина сором'язлива або засмучена, або просто дратівливий настрій на сімейному барбекю, і дідусь хоче викликати посмішку. Швидше за все, це відбувається із-за любові – і, можливо, із-за невпевненості в тому, як інакше зв'язатися з дитиною, – але все одно це не добре.

Прийдіть до них на допомогу, розкажіть, що ви сім'я, яка просить дозволу, перш ніж лоскотати, а потім запропонуйте інший спосіб спілкування. Це може звучати приблизно так:

«Дорогий, ти хочеш, щоб тебе лоскотали прямо зараз? Ні? Добре. Ей, чому би тобі не розповісти дідусеві тей жарт, який ти розповідав мені в машині раніше?»

Деяким дітям подобається ідея лоскоту більше, ніж її реальне фізичне відчуття. Для цих дітей рухи пальцями в повітрі можуть бути настільки ж веселими і фізично менш нав'язливими. Нарешті, якщо ви запитали, і вони кажуть вам «так»? Тоді, звичайно, полоскочіть!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *