Чи правда, що довгі розмови по мобільному телефону підвищують тиск

Вчені з Національного центру клінічних досліджень захворювань нирок (Китай) з'ясували, що розмови по мобільному телефону протягом 30 хвилин і більше на тиждень пов'язані з підвищеним ризиком гіпертонії, інформує Ukr.Media.

У своїй роботі вчені використовували дані Британського біобанку, куди увійшли 212 046 осіб віком від 37 до 73 років. Інформацію про те, наскільки часто випробовувані користувалися мобільними телефонами, дослідники зібрали за допомогою спеціальної програми, що враховує кількість годин розмов по мобільному зв'язку на тиждень.

Також було зроблено поправки на вік, стать, індекс маси тіла, приналежність до тієї чи іншої раси, сімейний анамнез гіпертонії, освіту, статус паління, рівень холестерину і глюкози в крові, функцію роботи нирок, приймання лікарських препаратів та інші фактори ризику підвищеного тиску.

Середній вік учасників становив 54 роки, 62% з них були жінками, 88% користувалися мобільними телефонами. За 12 років спостережень у майже 14 тис. осіб розвинулася гіпертонія. З'ясувалося, що в тих учасників, які розмовляли телефоном 30 і більше хвилин на тиждень, імовірність виникнення гіпертонії в середньому була вищою на 12%, ніж у тих, хто витрачав на це заняття менше часу.

Зокрема, вчені з'ясували, що щотижнева розмова телефоном від 30 до 59 хвилин підвищує ризик розвитку гіпертонії на 8%, одна-три години — на 13%, чотири-шість годин — на 16%, понад шість годин — на 25%. При цьому ймовірність розвитку гіпертонії була вищою у тих учасників, у яких у сімейному анамнезі вже було захворювання.

Результати виявилися однаковими як для жінок, так і для чоловіків.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *