Через що може темніти в очах і що з цим робити

Люди, які стикалися з потемнінням в очах часто ставлять собі питання про те, що може служити причиною такого стану. Найчастіше в очах темніє при переднепритомному стані, а так само в момент зниження артеріального тиску, інформує Ukr.Media.

Коли треба викликати швидку допомогу

Переднепритомний стан може привести до непритомності, в результаті чого людина втратить свідомість і впаде. Якщо відбулося порушення кровообігу, то тканина мозку почне відмирати, а це може бути смертельно небезпечно.

Якщо хтось втратив свідомість і не прийшов до тями через хвилину, то потрібно викликати швидку. Так само швидку потрібно викликати, якщо потемніння в очах не проходить протягом хвилини.

Чому темніє в очах

На це питання не можна дати швидку відповідь. Викликати проблеми з кровообігом можуть багато різних факторів, вплив яких часто перетинається. Нижче представлені найпоширеніші причини даного явища.

Ортостатична гіпотензія

Таким терміном називають зниження тиску в мозку, яке відбувається в момент, коли людина різко встає з ліжка. У цей момент кров відливає від мозку і спрямовується вниз. Організм відразу реагує на дану ситуацію. У цей момент серце починає битися сильніше, посилюється кровотік і звужуються судини.

Вазомоторна непритомність

Непритомність відбувається через не адекватну реакцію нервової системи на певні подразники. У цей момент організм уповільнює частоту серцевих скорочень і знижує тиск. Причиною можуть бути стресові ситуації, сильний страх або фізичне напруження.

Серцево-судинні проблеми

Бувають випадки, коли причиною потемніння в очах є серцево-судинні проблеми. Коли серце працює з перебоями, йому складно качати кров. До цього часто призводить аритмія, серцева недостатність і проблеми з роботою клапанів.

Що робити, якщо темніє в очах

Багато що залежить від того, наскільки часто людина стикається з подібним станом. Якщо помутніння в очах є разовим явищем, то це не страшно. У такій ситуації потрібно прилягти на ліжко і підняти ноги, поклавши їх на подушку або валик. Це допоможе крові прилити до мозку, а тиск швидко прийде в норму. Найголовніше, не робити різких рухів.

Якщо в очах темніє регулярно, то потрібно звернутися за допомогою до фахівців. Лікар проведе огляд, дізнається про симптоми, а так само запитає, які ліки приймає людина. Не виключено, що доведеться здати аналіз крові і пройти багато різних досліджень.

Якщо за результатами аналізу будуть якісь підозри, то доведеться сходити на прийом до вузьких фахівців.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *