9 підказок для зниження рівня холестерину та запобігання захворювань серця

Чи знаєте ви, який високий рівень холестерину в організмі? Надлишок холестерину утворює бляшки на стінках ваших артерій, забиваючи їх і зменшуючи кровообіг. Це може призвести до різного роду проблем у вашому організмі, включаючи серцеві захворювання, захворювання периферичних артерій, судинну деменцію та підвищений ризик серцевого нападу та інсульту. Ті люди, чий рівень холестерину надто високий, повинні приймати ліки, що знижують рівень холестерину. Але будь-хто може знизити його за допомогою змін у харчуванні та здорового способу життя, незалежно від того, який рівень холестерину уже є, інформує Ukr.Media.

Ось декілька порад про те, як знизити вміст холестерину природним шляхом та зменшити ризик серцевих захворювань та інсульту.

1. Підтримуйте здорову вагу.

Якщо ви підтримуєте вашу вагу в нормальному діапазоні – це допоможе тримати правильний рівень холестерину у крові, оскільки дієта та фізичні вправи, які вам потрібні, щоб залишатися у формі, знижують рівень холестерину "поганого" та підвищують рівень холестерину "хорошого".

2. Залишайтеся активними.

Регулярні вправи знижують рівні поганого і загального холестерину, а також деякою мірою підвищують рівень корисного холестерину. Виберіть ті види вправ, які вам насправді подобаються, щоб не втрачати мотивацію. Якщо ж ви багато рухаєтеся протягом дня – це також можна вважати додатковими заняттями.

3. Уникайте продуктів, що містять транс-жири.

Транс-жири – найгірший вид жирів. Вони збільшують ваш "поганий" холестерин, а також знижують ваш "хороший" холестерин, через них ви дуже швидко набираєте вагу. Транс-жири знаходяться в багатьох оброблених продуктах харчування, включаючи комерційну випічку та печиво, а також фаст-фуд. Якщо ви бачите частково гідрогенізоване масло в списку інгредієнтів продукту, краще поверніть його назад на полицю – частково гідрогенізоване масло є синонімом транс-жиру.

4. Додайте джерела омега-3 у свій раціон.

Омега-3 жирні кислоти відомі своєю здатністю знизити рівень холестерину. Додайте різноманітні горіхи та насіння до своєї дієти, і подумайте про додатковий прийом омега-3.

5. Використовуйте оливкову олію для приготування їжі.

Оливкова олія – одна з найкорисніших рослинних олій. Це прекрасне джерело мононенасичених жирів, які, як відомо, знижують рівень шкідливого холестерину. Щоб отримати максимум від оливкової олії, виберіть «extra virgin», яка є найменш обробленою.

6. Перекушуйте горіхами.

Горіхи є ще одним корисним джерелом мононенасичених жирів, що знижує рівень холестерину. Найкращим горіхом для вашого серця і судин є волоський горіх, а також інші гарні варіанти – мигдаль, фундук і кеш'ю. Просто вживайте щодня жменьку горіхів. Проте не перестарайтесь, оскільки вони все ж таки, калорійні.

7. Вживайте більше клітковини.

Клітковина допомагає вашому тілу позбутися надмірного холестерину. Хорошими джерелами клітковини є цільнозернові крупи (такі як овес та коричневий рис), квасоля, хрусткі овочі, горіхи та ягоди. Збільшуйте кількість споживання клітковини поступово, оскільки завелика її кількість може призвести до судом органів черевної порожнини, здуття живота та газу.

8. Пийте чорний чай.

Доведено, що чорний чай знижує рівень поганого холестерину. Тільки не додавайте цукру, оскільки тоді усі зусилля марні. Щоб чай став смачнішим, додайте до нього ягід або шматочки цитрусових. Проте, забагато чаю можуть привести до зневоднення. Тому краще не забувати і про звичайну воду.

9. Не паліть.

Куріння може сприяти накопиченню бляшок холестерину і зробити ваші артерії менш еластичними. Ті, хто вирішив кинути палити, помітили, що рівень холестерину впродовж декількох місяців почав падати. Отже, не паліть, а також уникайте й пасивного куріння.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *