14 продуктів для посилення кровообігу

Поганий кровообіг — поширена проблема, яка виникає на тлі багатьох хвороб. Серед основних причин — захворювання периферичних артерій, діабет, ожиріння, куріння і хвороба Рейно, інформує Ukr.Media.

Ось 14 продуктів, які допоможуть вам оптимізувати кровообіг:

Червоний перець

Пекучий смак червоного перцю забезпечується речовиною під назвою капсаїцин, яка міститься в ньому.

Капсаїцин сприяє припливу крові до тканин, знижуючи артеріальний тиск і стимулюючи вивільнення окису азоту та інших судинорозширювальних сполук.

Судинорозширювальні з'єднання дозволяють крові легше текти по венах і артеріях, розслабляючи м'язи в стінках цих судин.

Гранат

Гранати — це соковиті солодкі фрукти, що містять багато поліфенольних антиоксидантів і нітратів, які розширюють судини. Вживайте гранати і їх сік в будь-якому вигляді, щоб поліпшити кровообіг і забезпечити м'язові тканини киснем, що особливо корисно фізично активним людям.

Цибуля

Цибуля — чудове джерело флавоноїдних антиоксидантів, корисних для здоров'я серця. Цей овоч покращує кровообіг, розширюючи артерії і вени при збільшенні припливу крові.

Цибуля також володіє протизапальними властивостями, що теж дуже корисно для серцево-судинного здоров'я.

Кориця

Кориця — це зігріваюча спеція, яка дуже корисна для здоров'я. Вона сприяє розширенню судин і кровотоку в коронарній артерії, яка постачає кров у серце. Крім того, кориця сприяє зниженню кров'яного тиску шляхом розширення судин, а це корисно для кровообігу і серця.

Часник

Часник славиться своєю користю для кровообігу і серця.

Сірчані сполуки в складі часнику, особливо алліцин, стимулюють приплив крові до тканин і знижують тиск, розслабляючи кровоносні судини.

Жирна риба

Жирна риба (наприклад, лосось і скумбрія) — відмінне джерело жирних кислот омега-3. Ці жири особливо корисні для кровообігу, тому що стимулюють вироблення окису азоту, який розширює кровоносні судини і збільшує кровотік. Крім того, жири ряду омега-3 запобігають утворенню бляшок і тромбів в кровоносних судинах.

Буряк

Багато які спортсмени п'ють буряковий сік — і правильно роблять. Буряк містить багато нітратів, які організм перетворює на окис азоту. А окис азоту розширює кровоносні судини і збільшує приплив крові до м'язових тканин.

Буряк стимулює кровообіг не тільки у спортсменів, але і у літніх людей з порушеннями циркуляції.

Куркума

Куркума здавна застосовується в аюрведичній і китайській медицині для розкриття кровоносних судин і покращення кровообігу.

В куркумі міститься речовина куркумін, яка стимулює вироблення окису азоту, знижує окислювальний стрес і знімає запалення.

Листова зелень

Листова зелень (шпинат, салат і тощо) містить багато нітратів, які організм перетворює в окис азоту — потужну судинорозширювальну речовину.

Багаті нітратами продукти покращують кровообіг, розширюючи судини і дозволяючи крові текти з більшою легкістю.

При постійному споживанні листової зелені знижується тиск і ризик серцево-судинних захворювань.

Цитрусові

Цитрусові (апельсини, лимони, грейпфрути тощо) містять багато антиоксидантів, в тому числі і флавоноїди. Флавоноїди знижують запальні процеси в організмі, що призводить до зниження тиску та підвищення гнучкості артерій, а також поліпшенню кровотоку і вироблення окису азоту.

Регулярне вживання цитрусових помітно знижує ризик інсульту.

Волоські горіхи

У волоських горіхах повно корисних сполук: L-аргінін альфа-ліпоєва кислота, вітамін E — і всі вони сприяють виробленню окису азоту.

Вживання волоських горіхів допоможе вам знизити тиск, поліпшити роботу кровоносних судин і знизити запалення, що особливо корисно при діабеті.

Помідори

Помідори допомагають знизити активність ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), який викликає звуження кровоносних судин для управління кров'яним тиском.

Томатний екстракт діє аналогічно інгібіторам АПФ, розширюючи судини і сприяючи вільному кровотоку.

Це також запобігає закупорці судин.

Ягоди

Ягоди дуже корисні, бо володіють антиоксидантними і протизапальними властивостями.

Хронічне запалення шкодить кровоносним судинам і підвищує тиск, а це може призводити до порушень кровообігу.

Вживання ягід допомагає знизити тиск, пульс, агрегацію тромбоцитів і запальні процеси.

Імбир

В китайській та індійській медицині імбир використовується тисячоліттями, і недарма — він теж знижує тиск і покращує кровообіг.

При регулярному споживанні імбиру (2-4 г на день) ризик гіпертонії істотно знижується.

Імбир діє як інгібітор АПФ.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *