Ендокринологи назвали найпоширеніші причини проблем зі сном

Найчастішими проблемами зі сном є дисбаланс гормонів щитоподібної залози та надниркових залоз, розбіжність хронотипу з робочим графіком, нічне апное та психічні розлади. Про це розповідають ендокринологи, інформує Ukr.Media.

Неполадки у роботі щитоподібної залози призводять до змін у психоемоційній сфері. При надлишку гормонів у людини знижується якість сну, вона стає уривчастою і через деякий час може виникнути відчуття стомлюваності. При нестачі гормонів людина постійно відчуватиме сонливість і підвищену стомлюваність, незалежно від того, як давно вона прокинулася.

Причиною поганого сну може стати порушення в роботі надниркових залоз. Саме вони виробляють гормон кортизолу, який є регулятором енергії в організмі.

У нормі рівень кортизолу вранці максимальний — це дає нам можливість бути бадьорими та активними, а надвечір знижується, щоб ми могли заснути. За надниркової недостатності та зниження рівня кортизолу людина може відчувати постійну втому, незалежно від часу доби.

На якості сну може позначитися і розбіжність хронотипу людини з її робочим графіком, коли день і ніч буквально змінюються місцями.

Варто виключити і синдром нічного апное — стан, при якому через порушення дихання уві сні людині не вистачає кисню, вона часто прокидається і почувається розбитою зранку. Якщо в анамнезі є психоемоційні розлади (депресія), або людина відчуває стрес, гострий або хронічний — це також може погіршувати якість сну, а може бути самостійною причиною відчуття втоми зранку відразу після пробудження. У такому разі іноді єдиним бажанням може бути одразу заплющити очі і не вставати.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *