У Кропивницькому обговорили питання гендерно обумовленого насильства та захисту репродуктивного здоров’я жінки

Відбулася пресконференція «Об’єднані зусиллями проти гендерно обумовленого насильства та захисту репродуктивного здоров’я жінок на Кіровоградщині».

Спікерами заходу стали: заступниця начальника Кіровоградської ОВА з гуманітарних питань Катерина Колтунова, координаторка Українського жіночого фонду Олена Панченко, регіональна координаторка БФ «Здоров’я жінки та планування сім’ї» Людмила Акімова, завідувачка відділення, лікарка-акушерка-гінекологиня міського пологового будинку Марина Андрійчук та завідувач гінекологічного відділення міської лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Кизима, комунікаційниця ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» Олена Постельняк.

Захід відбувся в межах інформаційної кампанії “Відкриття гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу для жінок, які постраждали від гендерно обумовленого насильства”.

Ключовим питанням пресконференції стало інформування про роботу гінекологічних кабінетів безбарʼєрного доступу, які облаштовано сучасним медичним обладнанням для забезпечення допомоги жінкам та дівчатам з інвалідністю. Такі кабінети відкриваються на базі приймальних та гінекологічних відділень, жіночих консультацій обласних, районних або місцевих лікарень, міських перинатальних центрів у 20 областях України. На Кіровоградщині гінекологічні кабінети облаштовані в 5 містах: Кропивницький, Гайворон, Світловодськ, Олександрія та Знам’янка. Допомогу у них можуть отримати як місцеві жінки, так і жінки ВПО.

“Фонд ООН у галузі народонаселення у співпраці з партнерськими організаціями такої структури як Всеукраїнський благодійний фонд «Здоров’я жінки та планування сім’ї» це для того, щоб питання доступу до медичних послуг для жінок було вирішено. Те, що ми робимо – це такі перші кроки і зразок того, як воно має бути. Дуже важливо, щоб ці механізми і локації стали прикладом спільної подальшої роботи представників регіональних та місцевих органів влади”, – розповіла Людмила Акімова.

Кабінети обладнані сучасною медичною технікою, оснащені експрес-тест системами і необхідними лікарськими препаратами для захисту репродуктивного здоровʼя, у тому числі профілактики ВІЛ/СНІД, лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, запобігання небажаної вагітності та надання невідкладної допомоги постраждалим від сексуального насильства. 

“У нас розроблена спеціальна програма. Ми приймаємо цих жінок, обстежуємо їх, надаємо екстрену контрацепцію. Обстежуємо також на ВІЛ, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом. Окрім того, надаємо їм юридичну консультацію, а також психологічну допомогу”, – розповіла Марина Андрійчук. 

“При створенні цього кабінету… у нас зʼявилась можливість огляду жінок, які після операції, яких не можна оглянути на кріслі звичайному. Ми зараз можемо кваліфіковано оглянути цих жінок і надати їм консультативну допомогу, іноді оперативне лікування. Останніх 2 тижні прооперували двох жінок 77 та 80 років, успішно прооперували, – розповів Сергій Кизима. – Кабінет укомплектований, 2 лікарі пройшли навчання… Всім, хто звертається, надаємо допомогу. Що стосується дівчат молодих і жінок, які страждають на безпліддя, ми також проводимо повне обстеження для того, щоб вони могли завагітніти і народити”.

До гінекологічного кабінету безбарʼєрного доступу можуть звернутися всі жінки, незалежно від віку, місця реєстрації та стану здоровʼя. Також існує безплатна телефонна гаряча лінія, де фахівці з репродуктивного здоров’я надають якісну первинну інформацію як пацієнткам, які не знають, до якого лікаря звернутися, так і лікарям, які потребують консультацій з провідними фахівцями в цій галузі. Лінія працює щодня з 9:00 до 18:00.

Адреси гінекологічних кабінетів безбарʼєрного доступу в Кіровоградській області:

  • Кропивницький – міський пологовий будинок (вул. Олени Журливої, 1);
  • Знам’янка – міська лікарня імені А.В. Лисенка (вул. Михайла Грушевського, 15);
  • Олександрія – центральна міська лікарня (вул. Ярмаркова, 15);
  • Світловодськ – центральна районна лікарня, пологове відділення (вул. Героїв України, 110);
  • Гайворон – центральна районна лікарня (вул. Київська, 7).

Кабінети обладнав Благодійний фонд “Здоров’я жінки і планування сім’ї”, а інформування про їх роботу здійснює ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” за сприяння Українського Жіночого Фонду у межах заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *