Плюси вживання чорного чаю, про які ви, швидше за все, не знали

Більшість людей любить починати свій день з чашечки чаю. Що стосується того, який чай вибрати (трав'яний, зелений або чорний), кожен вирішує для себе сам, та й до рекомендацій лікарів варто прислухатися. Але, як показали дослідження, для більшості людей щоденна чашка або дві чорного чаю йдуть тільки на користь. Правда, багато хто навіть не здогадуються, наскільки це корисно, інформує Ukr.Media.

Як зелений, так і чорний чай виготовляються з листя з куща Camellia Sinesis (чайний кущ або Камелія Китайська). Відмінність полягає в методах обробки листя. Листя чорного чаю додатково ферментують перед остаточним висушуванням. Якщо вживати чорний чай правильно — без додавання молока або цукру — то можна отримати безліч переваг для власного здоров'я.

Здоров'я порожнини рота

Дослідження показали, що чорний чай зменшує утворення нальоту, а також обмежує ріст бактерій, що руйнують зуби. Поліфеноли, знайдені в чорному чаї, вбивають і запобігають розмноженню бактерій, що викликають карієс, а також перешкоджають росту бактеріальних ферментів, які утворюють липкий матеріал, що зв'язує наліт з зубами.

Здоров'я серця

Як встановили дослідники з Arab L. et al., чай благотворно позначається на здоров'ї серця. Незалежно від країни походження, люди, які вживають 3 або більше чашок чаю на день, мають на 21% менший ризик інсульту, ніж люди, які вживають менше 1 склянки зеленого або чорного чаю на день.

Блокування пошкодження ДНК

Чорний чай містить поліфеноли, які також є антиоксидантами, які допомагають блокувати пошкодження ДНК, пов'язані з тютюном, алкоголем або іншими токсичними хімікатами. Ці антиоксиданти відрізняються від тих, які знаходяться в фруктах і овочах, і тому якщо зробити їх регулярною частиною раціону, то вони можуть забезпечити додаткові переваги для здорового способу життя.

Профілактика раку

Хоча для впевненості в цьому твердженні потрібно значно більше досліджень, деякі дослідження за ці роки заявили, що антиоксиданти, такі як поліфенол і катехіни, що містяться в чаї, можуть допомогти запобігти деякі види раку. Було висловлено припущення, що жінки, які регулярно п'ють чорний чай, менше схильні до ризику розвитку раку яєчників, ніж інші.

Здоров'я кісток

Також припускають, що люди, які п'ють чай, мають сильніші кістки і мають меншу ймовірність розвитку артриту. Причиною цього є фітохімікати, виявлені в чаї.

Зниження ризику розвитку діабету

Серед людей похилого віку, які живуть на середземноморських островах, було проведено дослідження. Виявилося, що у людей, що вживають чорний чай протягом тривалого часу в помірних дозах (тобто 1-2 чашки в день), на 70% рідше розвивався діабет 2 типу.

Зняття стресу

Всі добре знають про заспокійливі і розслаблюючі властивості чорного чаю. Мало того, що це допомагає зняти напругу після виснажливого дня, дослідження показують, що амінокислота L-теанін, знайдена в чорному чаї, може допомогти краще розслабитися і сконцентруватися. Також було показано, що чорний чай при регулярному вживанні в помірних кількостях знижує рівень кортизолу (гормону стресу).

Поліпшення імунної системи

Чорний чай містить алкіламінові антигени, які допомагають активізувати імунні реакції. Крім того, він також містить дубильні речовини, які мають здатність боротися з вірусами і, отже, захищають людину від грипу, розладу шлунка та інших вірусів, поширених у повсякденному житті.

Здоров'я травного тракту

Окрім поліпшення імунної системи, дубильні речовини також мають терапевтичний ефект при шлункових та кишкових захворюваннях. Також вони допомагають прискорити обмін речовин.

Заряд енергії

На відміну від інших напоїв з відносно високим вмістом кофеїну, його відносно низька кількість в чаї допомагає поліпшити приплив крові до мозку без надмірного навантаження на серце. Чорний чай також стимулює обмін речовин, дихальну систему, серце і нирки.

Фактор щастя

Якщо чашка улюбленого чаю змушує посміхнутися, то як це може бути шкідливим.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *