Ось чому ви можете втомлюватися від кави ще більше

Кава популярна насамперед як активатор енергії і тонусу, але деякі люди після вживання цього напою відчувають себе більш втомленими, ніж раніше, інформує Ukr.Media.

Чи помічали ви коли-небудь, що після вживання кави ви відчуваєте не прилив сил, а, навпаки, — занепад? Чому так може відбуватися пояснюють лікарі.

Підбадьорливий ефект є найвідомішим впливом кофеїну на мозок. Але він не єдиний.

Ви п'єте забагато кави

За словами медиків, у тих, хто випиває більше трьох чашок кави або інших тонізуючих напоїв з кофеїном, з високою ймовірністю може розвинутися певне звикання. Іншими словами, того заряду енергії, який колись давала кава, вони не відчувають. До того ж велика кількість кави може привести до того, що доведеться часто ходити в туалет. В результаті організм зневоднюється, що може сприяти відчуттю слабкості, запаморочення і втоми.

Кофеїн накопичується на рецепторах

Кофеїн зв'язується з так званими аденозиновими рецепторами в головному мозку. Дані рецептори виробляють аденозин, через якого ми відчуваємо втому, — випита кава пригнічує цей його ефект. Але через деякий час після його вживання ми можемо відчути вплив аденозину, який продовжував виділятися і накопичуватися — в такому випадку почуття втоми занепаду сил може бути дуже сильним.

Ви п'єте каву з цукром

Іноді в безсиллі винна не кава, а то, що в неї кладеться. Багато людей мають звичку пити каву з великою кількістю білого цукру, що веде до різкого стрибка рівня цукру в крові. Потім цукор в крові що "підскочив" настільки ж різко "падає", провокуючи відчуття втоми ще більш істотне, ніж раніше.

Ви чутливі до кофеїну

Організм деяких людей в силу генетичних особливостей повільно метаболізує кофеїн — це робить більш вираженим його вплив. У таких випадках може відбуватися інтенсивне виділення адреналіну, наслідком чого стають прискорений пульс, головні болі, нервозність, безсоння — як результат, організм від подібних перевантажень починає відчувати втому.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *