Ось чим може закінчитися дегустація немитих ягід у магазині або на дачі

Перш ніж купити ягоди в магазині або на ринку, а також під час збирання ягід на городі, багато хто пробує їх, не замислюючись про те, щоб помити. Однак якщо не дотримуватися цього запобіжного заходу, вживання ягід може стати небезпечним для здоров'я. Про це розповіли дієтологи, інформує Ukr.Media.

Непомиті ягоди можуть містити різні види мікроорганізмів, серед яких віруси, бактерії та паразити. Так, коли людина з'їдає непомиті ягоди, вона наражається на ризик зараження хворобами, пов'язаними з їжею. Наприклад, гепатитом A, сальмонельозом, дизентерією, малярією, трипаносомозом, бруцельозом та іншими, застерегли лікарі.

За їх словами, зазвичай віруси та бактерії потрапляють на поверхню ягід у результаті контакту із брудом, нечистою водою, тваринами і навіть через мух, які можуть переносити інфекцію.

Промивання ягід перед вживанням є простим та ефективним способом зниження ризику зараження. Воно видаляє мікроорганізми та бруд із поверхні ягід, а для більш ретельного очищення можна використовувати спеціальні засоби для промивання ягід, повідомили фахівці.

Вони нагадали, що важливо не лише мити ягоди перед вживанням, а й купувати їх у надійних постачальників, які стежать за якістю продукту. Дотримання цих запобіжних заходів допоможе знизити ризик зараження і зробить вживання ягід більш безпечним.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *