Небезпека набагато ближча, ніж ви думали: лікарі розповіли про вологі серветки

Бактеріальні серветки вважаються корисними для профілактики різних захворювань, проте насправді деякі з них можуть бути небезпечними для здоров'я, розповіли лікарі. За їх словами, серветки з четвертинним амонієм шкідливі для людей, які страждають на астму, інформує Ukr.Media.

Медики зазначають, що в пандемію коронавірусної інфекції продажі антибактеріальних серветок зросли вдесятеро. Широке поширення такої продукції дало змогу також знизити частоту заражень кишковими інфекціями. Однак, за її словами, антибактеріальні серветки не завжди приносять користь. Як стверджують експерти, потрібно звертати увагу на їхній склад. Зокрема бензалконію хлорид, що вважається четвертинним амонієм, небезпечний для астматиків.

До числа небезпечних речовин, що входять до складу деяких антибактеріальних серветок, також належить триклозан. Він підвищує вироблення тестостерону і призводить до появи резистентних супербактерій за частого використання. Третя небезпечна речовина — це метилізотіазолінон, що викликає контактний дерматит.

Лікарі рекомендують віддавати перевагу спиртовим серветкам, до складу яких входить невелика кількість ароматизаторів. Корисними елементами складу в такій продукції є хлоргексидин, а також різні поверхнево-активні речовини (ПАР).

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *