Харчові продукти, які сприяють відновленню хрящової тканини суглобів

Відновлення хрящів безпосередньо залежить від харчування людини. Оскільки основною частиною хряща є колаген, то в раціоні мають бути присутніми продукти, в складі яких є амінокислоти лізину, вони незамінні для його регенерації, інформує Ukr.Media.

Для зниження ймовірності запалення суглобів і зношування хряща потрібно регулярно вживати гранати і пити з них сік. Гранатовий сік повинен бути натуральним, а не консервантом з барвниками.

Відновленню хрящової тканини сприяє мигдаль. Мигдальні горіхи забезпечують рухливість суглобів, бо в своєму складі мають незамінні антиоксиданти, вітамін Е, А також Омега 3. Кілька штук мигдалю в день допоможуть уникнути проблем з суглобами.

Унікальними позитивними для суглобів властивостями володіє часник. Він має високу концентрацію вітамінів, сірки та інших мікроелементів. Цей продукт потрібно вживати 3-4 рази на тиждень.

Систематичне включення в раціон цибулевих культур забезпечує здоров'я суглобового апарату.

Дуже благотворно на хрящову тканину впливає куркума і корінь імбиру. Ці приправи мають протизапальний ефект. Імбир і куркума, в пропорції 0,5:1 (йдеться про чайних ложках), здатні врятувати від болю в суглобах. Також больові відчуття допомагають зняти черешні і вишні. Ці ягоди багаті магнієм і кальцієм, вітамінами А, групи В, Е.

Оскільки структура желатину схожа на структуру хряща, то він є незамінним для хрящового відновлення.

Не останню роль для суглобів "грає" кокосова олія. Воно включає в себе багато ефірних олій, які допомагають приборкати біль і зняти запалення.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *