Дізнайтеся, чим легше всього захворіти саме в жарку пору року

Здавалося б, тепло, сонце, все навколо цвіте — як літо може бути небезпечним? Ще як може, інформує Ukr.Media.

Іноді ми пов'язуємо захворювання з тими часами, коли вони частіше бувають. Наприклад, ГРЗ та грип вважаються осінніми. Є і літні хвороби. Одна з найпоширеніших — алергія на пилок і цвітіння, вона починається ще навесні і триває зазвичай все літо. Але є й інші, не менш неприємні і досить небезпечні порушення здоров'я, які трапляються саме в літній сезон.

Ангіна

У спеку ви охолоджуєтеся всіма доступними способами, а іноді ще й такими смачними — морозивом, віскі з льодом, а ще можете викупатися в холодній воді. Навіть зайти в магазин, де кондиціонер створює температуру, наприклад, +18 з вулиці, де +30, — вже легкий спосіб захворіти на ангіну, ларингіт або фарингіт. Ці хвороби дуже часто зустрічаються саме влітку.

Головні симптоми: підвищення температури, біль у горлі, почервоніння, наліт на мигдалинах.

Цікаво, що влітку у ангіни найчастіше трапляються ускладнення, тому що багато переносить її на ногах, будучи не в силах повірити, що могли захворіти в теплу пору року саме нею.

Кишкові інфекції

У спеку бактерії поширюються особливо швидко. Навіть холодильник не захищає продукти від швидкого псування, але, що найцікавіше, деякі види бактерій, які вже поселилися на них, не одразу змінюють їх смак, колір, запах, тому отруїтися дуже легко. Поширенню сприяють і не надто ретельно вимиті руки. Підсумок — нудота, блювання, діарея, слабкість, температура, причому у всієї сім'ї (кишкові інфекції заразні).

Пийте більше води, не купуйте продукти про запас і обов'язково мийте руки.

Шкірні інфекції

У сезон відкритого одягу і при цьому частих тілесних контактів (у громадському транспорті, наприклад) підхопити шкірну інфекцію дуже легко. Не виняток — пляжі, басейни, де високий ризик зараження грибком.

Дуже важливо стежити за гігієною, намагатися уникати тілесних контактів, а будь-які ранки, що з'явилися, заклеювати, щоб не допустити потрапляння інфекції.

Отит

Спочатку ви грієтеся на сонці, потім пірнаєте у воду, температура якої не завжди досить тепла, а потім ще й не витираєте вуха як слід — ось і спосіб отримати отит. До речі, влітку часто виникає ще один різновид — аероотит. В цю пору року, найчастіше ми подорожуємо. При зльоті і посадці літака ризик виникнення захворювання збільшується з-за перепадів тиску.

Для профілактики можна перед польотом закапати в вуха судинозвужувальні краплі, а перед пірнанням вставити в них ватні тампони з вазеліном.

Міозит

Хвороба любителів кондиціонерів. Подовгу сидіти під ним або спати біля нього — все одно що взимку годинами стояти біля відкритого вікна. М'язи запалюються, стають буквально кам'яними, і доторкнутися до них боляче. Доведеться пройти курс масажу, розігріваючих процедур, накладати компреси і пити ліки проти запалень. І не потрібно зловживати прохолодою кондиціонерів і вентиляторів.

Цистит

Запалення сечового міхура — дуже часте літнє захворювання. Щоб його уникнути, не варто довго купатися (особливо в холодній воді), після купання важливо максимально швидко переодягнутися в суху білизну. І пийте більше води.

Стоматит

Виразки у роті — явище неприємне і дуже хворобливе. Вони заважають їсти, пити, розмовляти. І часто виникають не лише у дітей, але і у дорослих. Вся справа в поганій гігієні — як слід мийте руки і продукти. Якщо хочеться перекусити на вулиці, обов'язково тримайте при собі вологі серветки.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *