Дієта для діабетиків

Цукровий діабет або діабет (DM) — це група метаболічних захворювань, що характеризуються високим рівнем цукру в крові, що охоплює тривалий період часу. Симптоми цього стану включають підвищений голод, підвищену спрагу і часте сечовипускання, а також збільшення ваги. Якщо його не лікувати, діабет може призвести до ряду ускладнень, які можуть бути гострими або хронічними. Гострі ускладнення діабету включають некетонову гиперосмолярну кому і діабетичний кетоацидоз. З іншого боку, довгострокові ускладнення включають, зокрема, пошкодження очей, виразки стоп, серцево-судинні захворювання, хронічну ниркову недостатність та інсульт, інформує Ukr.Media.

Згідно Довідкового керівництва, запобігання і контроль цукрового діабету, не вимагає життя в обмеженнях. Згідно публікації, можна їсти смачну і збалансовану їжу, яка налаштована на те, щоб підвищити енергію і настрій.

Одним з важливих елементів діабетичної дієти є здорове харчування, щоб поліпшити свої енергетичні рівні, настрій і загальне відчуття благополуччя. На думку експертів, можна знизити рівень цукру в крові, втративши від 5 до 10 відсотків своєї ваги, на додаток до зниження рівня холестерину і артеріального тиску.

При виборі продуктів для діабетичної дієти джерела їжі повинні бути насичені клітковиною, а не цукром. Коричневий рис або дикий рис можна вибрати замість білого рису, а білу картоплю можна замінити цвітною капустою, солодкою картоплею та зимовим гарбузом. Макарони з цілісної пшениці можна використовувати при приготуванні їжі замість звичайної пасти, а білий хліб можна замінити на цільнозерновий. При виборі зернових рекомендується вибирати з високим вмістом клітковини та низьким вмістом цукру. Людина повинна також вибирати овес замість миттєвої вівсянки, а пластівці з висівками з низьким вмістом цукру слід вибирати замість кукурудзяних пластівців. Потім горох або листову зелень можна приготувати для легкої їжі замість кукурудзи.

Згідно з даними Medical News Today, дієта для людей з цукровим діабетом не повинна бути повністю без цукру, згідно з публікацією необхідно регулярно приймати їжу, щоб запобігти флуктуації рівня глюкози в крові, коли їжа затримується або пропускається через роботу або тривалу подорож. Насичені і транс-жири повинні бути зменшені, тому можна їсти птицю і рибу без шкіри. Приготування на грилі краще для людей з діабетом, а не смажену їжу. Риба також є відмінним джерелом омега-3, тому лосось, сардина, оселедець, форель і скумбрія можна їсти два рази в тиждень або більше, якщо це необхідно. З молочних продуктів можна вибрати знежирене молоко і молочні продукти з низьким вмістом жиру (один відсоток) проти молока з високим вмістом жиру. Також важливо зменшити сіль, оскільки це може збільшити можливості гіпертонії. Тим людям, які п'ють алкоголь, це потрібно робити помірковано. Згідно публікації, жінки повинні мати не більше одного напою на день, в той час як чоловіки не повинні пити більше двох на день. Комерційно приготовлені продукти для лікування діабету не рекомендуються, оскільки вони можуть бути дорогими.

Поряд з вищезазначеною дієтою для діабетичного індивідуума, цукровий діабет може поєднуватися з адекватним відпочинком і відповідними вправами. Крім того, важливо проконсультуватися зі своїм лікарем для отримання належної медичної оцінки та рекомендацій для здоров'я.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *