Чому тріскаються п’яти: причини та способи профілактики

Наша шкіра, як щит, захищає тіло від інфекцій і бруду. Пошкоджена шкіра не виконує своїх функцій «на всі сто», інформує Ukr.Media.

Тріщини на шкірі — це не тільки небезпечно, але і неестетично.

В результаті зневоднення, на шкірі можуть з'являтися мікротріщини, і, як наслідок, тріщини. Якщо на цю проблему закривати очі, то можуть виникнути більш серйозні наслідки у вигляді появи виразок.

Тріщини можуть з'являтися на будь-якій ділянці шкіри. Найчастіше тріщини з'являються саме на п'ятах, як наслідок постійного впливу на них ваги нашого тіла. На недоглянутих, пересушених п'ятах з натоптишами і огрубіннями шкіри, тріщини утворюються з більшою частотою.

Симптоми

Передвісником появи тріщин на п'ятах може бути дискомфорт в області ступень при ходьбі.

Перші сигнали проблеми — пересушеність і надчутливість шкіри, свербіж. Шкіра в проблемній зоні стає грубою, може стати злегка жовтуватого або коричневого кольору.

Проблема приймає більш серйозний оборот, якщо шкіра на п'ятах стала настільки сухою, що стала білого, жовтуватого або червоного кольору, почала лущитися. У цій стадії п'яти можуть тріскатися настільки сильно, що кожен крок при ходьбі буде завдавати нестерпний біль.

Якщо нічого не зробити, в тріщинах на шкірі можуть почати розмножуватися бактерії, а п'яти почнуть кровоточити.

Причини

Зневоднена шкіра — одна з основних причин тріщин. При недостатньому зволоженні, наше тіло створює захисний бар'єр у вигляді потовщень з грубої шкіри. В результаті, здорова шкіра під шаром наростів перестає отримувати необхідні мікроелементи, через що відновити її первісний вигляд стає все складніше.

Спочатку тріщини на п'ятах можуть завдавати лише невеликий дискомфорт, але в більш запущених випадках пошкодження на шкірі можуть завдавати пекельний біль при ходьбі, свербіти і навіть починати кровоточити при перенесенні ваги на хвору п'яту.

Крім недостатньої зволоженості шкіри, причиною тріщин на п'ятах можуть бути мозолі. Це невеликі ділянки огрубілої шкіри злегка жовтуватого кольору, які утворюються в тих місцях, в яких шкіра піддається найбільш частому тертю. Мозолі виникають на підошвах і на п'ятах при ходьбі босоніж, носінні незручного взуття, при довгих прогулянках.

Використання мила з великим вмістом лугу пересушує шкіру, що тільки посилює проблему. Мозолі можуть бути наслідком захворювання на діабет або гіпотиреоз, ожиріння, нестачі вітамінів і мінералів в шкірі (наприклад, заліза). Причиною також можуть бути хронічні захворювання, такі як псоріаз.

Джерелом проблеми може бути сухий жаркий клімат, незахищеність ніг в холодну погоду, недостатня амортизуюча здатність взуття.

Догляд

Щоб запобігти утворенню тріщин на п'ятах, досить використовувати зволожуючий засіб.

Дієвий спосіб запобігти тріщини на п'ятах — регулярно видаляти омертвілу шкіру. Регулярний догляд за шкірою стоп — кращий засіб в боротьбі з тріщинами. Не запускайте проблему.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *