Лікарі перелічили проблеми зі здоров’ям, які можуть виникнути через погано вимитий посуд

Брудний посуд може містити шкідливі бактерії, які призводять до проблем із травленням. Але, виявляється, наслідки погано вимитих чашок і тарілок (і навіть іншого кухонного начиння, яке ми не використовуємо за столом) можуть бути набагато серйознішими, інформує Ukr.Media.

Про небезпеки, пов'язані з брудним посудом, розповіли лікарі-нутриціологи.

Проблеми з травленням

Якщо посуд не мити належним чином, бактерії на ньому розмножуватимуться, перетворюючи посуд на розсадник шкідливих мікроорганізмів. Коли люди їдять або п'ють із брудного посуду, вони можуть заразитися цими мікроорганізмами, що призводить до низки неприємних симптомів, як-от блювота, діарея і шлункові спазми.

Алергічні реакції

Крім захворювань харчового походження, брудний посуд може збільшити ризик грибкових інфекцій, оскільки волога і залишки їжі сприяють зростанню цвілі та інших грибків. Ці мікроорганізми спричиняють проблеми з диханням і алергічні реакції у деяких людей.

Зараження небезпечними бактеріями

Брудний посуд містить вищі рівні бактерій, зокрема шкідливих патогенів, таких як кишкова паличка і сальмонела.

Чому важливо дезінфікувати кухонне начиння

Кухонні ганчірки та губки можуть містити стійкі до антибіотиків бактерії. Тому важливо стежити і за їхньою чистотою.

Посудомийні машини також можуть сприяти поширенню мікробів, якщо вони використовуються неправильно. Їх слід регулярно чистити, щоб запобігти накопиченню бактерій та інших патогенів.

Чим можуть бути небезпечні мийні засоби

Важливо пам'ятати, що недостатнє змивання мийного засобу веде до накопичення токсинів в організмі. А проковтування засобу для миття посуду може спричиняти такі симптоми, як нудота, блювота, біль у животі.

Крім того, мийні засоби можуть викликати подразнення шкіри або алергічні реакції.

Щоб уникнути таких наслідків, важливо використовувати засіб для миття посуду відповідно до вказівок, зберігати його в недоступному для дітей місці та уникати контакту зі шкірою й очима. Крім того, використання екологічно чистих або біорозкладних мийних засобів допоможе звести до мінімуму негативний вплив на навколишнє середовище.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *