Щоранку, ледве прокидаючись після тригодинної дрімоти, ми обіцяємо собі сьогодні ввечері лягти раніше спати. Як притчу ми повторюємо це протягом усього дня, а потім, повернувшись додому з роботи, сідаємо за комп'ютер і сидимо до глибокої ночі з ясним розумінням того, що спати зовсім не хочеться, інформує UkrMedia.
Все це до того, що сон – штука мінлива. Посеред робочого дня він може буквально валити з ніг, ввечері зникати і знову з'являтися, коли до дзвінка будильника залишилося якихось дві-три години. З ранку, після важкого пробудження, ми знову обіцяємо собі лягти раніше – і коло замикається. Що ж робити тим, хто не настільки організований, щоб знаходити достатньо часу для сну?
Як позбутися сонливості – кілька способів підбадьоритися
Напої, які підбадьорують
Що ми робимо найчастіше, коли хилить на сон? Звичайно, п'ємо каву. Однак, людям, які є прихильниками такого способу підбадьоритися слід знати, що допоможе позбутися сонливості – і то на короткий час – тільки натуральна кава. Розчинна кава, яка містить все, що завгодно, ще більше погіршить ситуацію, і замість того, щоб пробудити енергію, забере її залишки. Немає можливості зварити на роботі кави? Заваріть зелений чай, до нього можна додати кілька крапель женьшеню, лимонника. Якщо вам дороге здоров'я – ні в якому разі не використовуйте в якості напою енергетики!
Енергійна музика
Якщо корпоративна політика та специфіка вашої роботи дозволяють сидіти біля комп'ютера з навушниками, увімкніть бадьору музику і на деякий час зробити її якомога голосніше. Вона обов'язково повинна бути ритмічною. Можна навіть трохи порухатися в комп'ютерному кріслі, як би розминаючись – звичайно, якщо поблизу немає начальства.
Їжте легку їжу
Не піддавайтеся спокусі наїдатися від душі! Вся енергія буде спрямована на перетравлення їжі, і від цього ви тільки сильніше захочете спати. З цієї ж причини відмовтеся від солодкого – цукор підбадьорить вас лише на короткий час, але дуже скоро дасть зворотний ефект.
Рухайтеся
Є офісна гімнастика на всі випадки життя, і на випадок сонливості теж. Спочатку енергійно і сильно потріть одну долоню об іншу, приблизно через дві хвилини з'явиться відчуття тепла. Тепер потрібно теплими пальцями розтерти вушні раковини, щоки, можна розчесати волосся (якщо це доречно) і легко постукати кінчиками пальців по маківці голови, ніби погладжуючи волосся. Кулачком помасажуйте передпліччя, з внутрішньої і зовнішньої сторони. Такі вправи розженуть сонливість і приведуть думки в порядок.
Контрастне вмивання
Змивати макіяж на роботі не хочеться, навіть якщо напівсонний стан. Скористайтеся іншим способом – влаштуйте контрастне обливання для кистей рук – це теж чудово бадьорить. Чергуючи холодну і гарячу воду, ви разгоните сон на кілька годин. Але запам'ятайте, що закінчувати обливання потрібно холодною водою.
Що ще зробити, щоб позбутися сонливості? Постарайтеся час від часу виходити на морозне повітря, хоча б на п'ять хвилин – це чудово бадьорить. Якщо немає такої можливості – з'їжте шматочок гіркого шоколаду, але не всю плитку – наїстеся, і спати захочеться ще більше. Відкладіть нудну й остогидлу роботу на потім (якщо це можливо) або хоча б чергуйте її з фізичною активністю – вставайте, виходьте з офісу в коридор, пройдіться по кімнаті, навіть якщо робота цього не вимагає.
Всі ці поради допоможуть зберегти бадьорість і впоратися з сонливістю. Але користуватися ними день у день не варто – все ж недолік сну приводить не просто до перевтоми, це загрожує появою синдрому хронічної втоми, і тоді знадобиться вже справжнє лікування. Намагайтеся знаходити час для сну, і ви набагато частіше будете відчувати бадьорість і проводити день енергійно.
Джерело: ukr.media