Не їжте ці продукти одночасно з м’ясом та овочами: лише одиниці знають чому

Залізо відповідає за транспортування кисню між клітинами й важливе для правильного функціонування метаболізму, інформує Ukr.Media.

Це тип мінералу, який жодним чином не може бути відсутнім у їжі.

Нестача цієї поживної речовини в організмі може навіть спричинити такі симптоми, як втома, слабкість, задишка і в більш серйозних випадках анемію. Тому дуже важливо дотримуватися обережності в харчуванні.

Відомі 4 продукти, які знижують засвоєння заліза (і їх слід уникати в певний час), а також поради щодо поліпшення споживання цієї поживної речовини в повсякденному житті.

Які продукти знижують засвоєння заліза

Насамперед важливо підкреслити, що деякі поживні речовини за надмірного споживання та спільного споживання можуть порушити дію інших в організмі.

Кальцій, наприклад, є мінералом, який має тенденцію інгібувати засвоєння заліза.

Це пов'язано з тим, що дві поживні речовини мають схожі властивості та робочі процеси, тому зрештою вони заважають під час об'єднання.

Тому для забезпечення гарного засвоєння заліза в організмі головна порада — уникати під час їжі продуктів, багатих на кальцій.

Молоко

Оскільки в його складі міститься велика кількість кальцію, слід уникати вживання молока під час обіду або вечері — у цей час, зазвичай, сприятливо їсти м'ясо, листові овочі та бобові (основні джерела заліза).

В ідеалі слід відмовитися від вживання молока та молочних продуктів лише через кілька годин після або до основного приймання їжі.

Йогурт

Оскільки йогурт є похідним молока і містить велику кількість кальцію, він є ще одним продуктом, який може перешкоджати засвоєнню заліза.

Хоча він багатий на вітаміни, мінерали та допомагає роботі кишківника, цей інгредієнт бажано вживати вранці або вдень (з великою перервою в кілька годин між обідом і вечерею).

Сир

Крім того, що сир входить до групи молочних продуктів, він виділяється тим, що є жирнішою їжею, тобто підвищує рівень холестерину в організмі й знижує здатність абсорбції заліза та інших корисних речовин.

Тому крім вживання цієї їжі в різний час далеко від основного приймання їжі, також рекомендується завжди надавати перевагу більш легким варіантам.

Кава

Чи знаєте ви, що напої з великою кількістю кофеїну можуть порушувати засвоєння заліза в організмі? Через це не рекомендується вживати каву, чай мате, чорний чай, зелений чай та інші до або після їди.

Варто зазначити, що при надмірному споживанні кофеїн має тенденцію порушувати інші поживні речовини (наприклад, вітамін С) і порушувати функціонування організму в цілому. Зверніть увагу на свій раціон.

Як збільшити засвоєння заліза

Щоб раз і назавжди покращити засвоєння заліза, найголовніше — проконсультуватися зі своїм дієтологом, щоб дотримуватися збалансованої дієти.

Зрештою, у випадках сильнішої анемії чи інших дефіцитів поживних речовин необхідне подальше спостереження лікаря.

Проте, щоб допомогти процесу засвоєння заліза, можна самостійно дотримуватися деяких корисних порад.

На додаток до пошуку дієти, багатшої на поживні речовини — з субпродуктами, червоним м'ясом, злаками, темно-зеленим листям, бобовими та іншими — також показано щоденне збільшення споживання вітаміну С.

Для тих, хто не знає, вітамін С, оскільки він має кисліший pH, безпосередньо сприяє засвоєнню заліза організмом.

Тому настійно рекомендується вживати цитрусові, такі як лимон, апельсин, ананас, капусту та броколі (овочі, багаті на антиоксиданти) разом з продуктами, багатими на залізо.

Хорошою порадою буде приготування натуральних соків із цих фруктів для вживання під час їди.

Отже, можна значно посилити засвоєння заліза організмом.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *