Найпоширеніші помилки, які ми часто допускаємо при наданні першої допомоги

Навичками надання першої допомоги повинна володіти кожна людина, тому що ситуації бувають різні. Ризик потрапити в неприємну історію, захворіти або завдати собі каліцтво є у всіх, тому треба знати, що в такому випадку робити. Але дуже часто люди роблять помилки при першій допомозі. Ми назвемо п'ять поширених і розповімо, як правильно надавати першу допомогу в різних ситуаціях, інформує Ukr.Media.

Помилка 1: змастити олією опік

Ні в якому разі не можна змащувати опік олією, оскільки на обпаленій шкірі з'явиться олійна плівка. Вона не допустить потрапляння кисню до рани, з-за чого процес загоєння може дуже затягнутися надовго, біль і неприємні відчуття в такому випадку гарантовані.

Що робити? Охолодіть обпалену поверхню. Якщо площа опіку невелика, то потрібно потримати це місце в воді. Також відмінно працює господарське мило, яким потрібно змастити опік. Така перша допомога спрацює тому, що лужне мильне середовище взаємодіє з місцем опіку, яке є наслідком кислотної реакції. Воно знизить дію кислоти, після чого біль вщухне. При великому опіку потрібно також охолодити це місце, а потім накласти стерильну пов'язку, але без вати. І вже потім доставити пацієнта в травмпункт для надання якісної медичної допомоги.

Помилка 2: обробляти відкриті рани йодом або зеленкою

Це може призвести до хімічного опіку, який може залишити рубці. Будь-який спиртовий склад тим і небезпечний для відкритих ран.

Що робити? В такому разі першу допомогу треба надавати за допомогою перекису водню, яким потрібно обробити рану. Непогано підходить і хлоргексидин, який теж справить дезінфекцію. А вже поверх накласти марлеву пов'язку. Зеленка і йод годяться тільки для невеликих подряпин на шкірі, але ніяк не відкритих ран.

Помилка 3: розтирати обморожене місце

Так судини через погіршення кровотоку стають ламкими. Тим більше подібна перша допомога може заподіяти мікротравми і без того пошкодженій шкірі. Як підсумок — омертвіння обмороженої ділянки.

Що робити? Зайдіть до теплого приміщення і обігрійтесь. Потрібно зігріти організм зсередини. Для цього всупереч стереотипу не підійде алкоголь. Найкращим засобом є гарячий чай.

Помилка 4: кутатися при лихоманці і підвищеній температурі

Хто не кутався в теплу ковдру, коли долала застуда? Але така перша допомога буде загрожувати тим, що тільки температура підвищиться.

Що робити? Зняти з себе теплий одяг, скинути ковдру і зробити обтирання вологим прохолодним рушником. Також не буде зайвим прийняти жарознижувальний засіб.

Помилка 5: ляскати по спині, якщо хтось подавився

Не варто так робити, бо це тільки погіршить ситуацію. Предмет, який застряг в дихальних шляхах, може тільки сильніше застрягти або навіть проскочити всередину.

Що робити? Потрібен кашель. Під час кашлю людина має нахилитися вперед, щоб допомогти чужорідному тілу проштовхнутися вперед. Також при цьому потрібно робити дуже сильні вдихи, але робити їх обережно, щоб занадто різкий вдих не погіршив становище.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *