Ваше тіло старіє швидше, ніж повинно? Перевірте 6 цих гормонів

Серед десятків гормонів, що виробляються нашим організмом, є шість, які мають найважливіше значення для жіночої зовнішності. Вони відповідають за пружність шкіри, втрата якої стає однією із перших та найбільш помітних ознак старіння, інформує Ukr.Media.

Якщо в організмі з якоїсь причини порушується гормональний фон, старіння може початися передчасно. На щастя, є способи усунути дисбаланс і продовжити молодість!

Давайте ж розберемося, що це за 6 гормонів

Дегідроепіандростерон (ДГЕА)

ДГЕА – гормон, який має заспокійливий і антивіковий ефект. Правда, в достатній кількості наш організм виробляє його тільки до 30 років. А потім тонус м'язів починає падати, судини стають ламкими, шкіра втрачає пружність, і все це – ДГЕА.

Як підняти рівень ДГЕА:

  • Жирні кислоти. Включайте в свій раціон корисні жири – з них організм виробляє ДГЕА. Горіхи, насіння, жирна риба, авокадо – містять незамінні поліненасичені жирні кислоти.
  • Білок. На сніданок вживайте білкові продукти – вони допомагають у боротьбі з перепадами настрою і стабілізують нервову систему в самому початку дня.

Інсулін

Інсулін підвищує рівень цукру крові, і коли він виходить з-під контролю, на шкірі з'являються ранні ознаки старіння. Високий рівень цукру призводить до утворення зморшок і провисання шкіри. Через глюкозу, процес, званий глікацією (склеювання молекул цукру і білків), протікає швидше, ніж належить за віком, а колаген і еластин руйнуються. Пружна шкіра стає крихкою і зневодненою.

Як контролювати рівень інсуліну:

  • Аналіз крові. Насамперед зверніться до лікаря, щоб дізнатися свій рівень цукру. А після консультації з фахівцем можна застосовувати допоміжні методи.
  • Косметика. Креми і сироватки з ретиноїдами (вітамін А та його похідні) стимулюють вироблення колагену. У складі косметичних засобів повинні бути вітаміни С і Е, а ще зелений чай – вони діють як антиоксиданти.
  • Сонцезахисний крем. Використовуйте сонцезахисний крем кожен день, навіть взимку. Сонячні промені руйнують волокна еластину і сприяють швидкому старінню.

Кортизол

Високий рівень гормону стресу кортизолу призводить до передчасного старіння. Залежно від типу шкіри негативна дія кортизолу проявляється по-різному: сірий колір обличчя, сухість і лущення, глибокі зморшки або підвищена жирність і вугри. Цей гормон руйнує волокна колагену і робить шкіру в'ялою.

Як знизити рівень кортизолу:

  • Пийте достатньо води. Невелике зневоднення підвищує рівень цього гормону.
  • Харчові добавки. Біодобавки з родіолою рожевою зменшують рівень тривожності і заодно кортизолу.
  • Спокійна музика. Музична терапія знижує рівень стресу – так кажуть вчені.
  • Медитація. Медитація буквально змушує організм знижувати рівень кортизолу без медичних препаратів.

Мелатонін

Мелатонін регулює наші добові ритми, тобто повідомляє організму, коли пора відпочити. Всі процеси відновлення клітин відбуваються уві сні, і якщо він порушений, то люди починають передчасно старіти. Від нестачі мелатоніну з'являються зморшки, а також випадає волосся і можуть утворитися пігментні плями.

Як підняти рівень мелатоніну:

  • Правильне харчування. Мелатонін міститься в бананах, помідорах, рисі і кукурудзі.
  • Звички. Протипоказані алкоголь, куріння і кофеїн. При їх вживанні вироблення гормону просто припиняється. Таким ефектом володіють також деякі ліки – бетаблокатори, снодійні і протизапальні препарати.
  • Харчові добавки. Мелатонін можна приймати у формі таблеток. Деякі фахівці вважають, що після 35 років потрібно заповнювати нестачу мелатоніну штучно. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Соматотропін

З віком у всіх настає соматопауза – дефіцит гормону зростання-соматотропіну. При зниженні рівня соматотропіну зменшується м'язова маса, зате з'являються надлишок жиру і зморшки, погіршується настрій і знижується витривалість.

Деякі вдаються до ін'єкцій гормону росту, але у цього методу є маса побічних ефектів: набряки, головні болі і навіть неконтрольований ріст кісток і внутрішніх органів.

Як підняти рівень соматотропіну:

  • Фізичні навантаження. Корисними будуть такі вправи, як ходьба зі швидкістю 4-6 км/год, заняття з обтяженнями (по 10-15 повторів). В ідеалі силове тренування повинне передувати аеробному навантаженні – спочатку гантелі, а потім прогулянка на свіжому повітрі.
  • Перепад температур. Відвідування сауни або прийняття контрастного душу стимулює вироблення гормону росту.
  • Біодобавки. Гамма-аміномасляна кислота (ГАМК, GABA) покращує сон і підвищує рівень соматотропіну.

Естроген

Естроген змушує клітини-фібробласти виробляти колаген та еластин. При нестачі естрогену з'являються зморшки, овал обличчя втрачає форму, а груди обвисають. Причому зміни стосуються не тільки шкіри: чим нижче рівень естрогену, тим швидше зношується все тіло.

Як підняти рівень естрогену:

  • Правильне харчування. Вживайте соєве молоко, бурий рис, лляне насіння, свіжі овочі і фрукти. М'ясні продукти пригнічують вироблення естрогену, тому вживання тваринного білка краще скоротити.
  • Косметика. Можна використовувати креми з фітоестрогенами. Наприклад, в корені солодки міститься ликвиритин – антиоксидант, який стимулює вироблення колагену. Сироватки і креми з цим компонентом допомагають уповільнити старіння.
  • Харчові добавки. Фітоестрогени також продаються у вигляді біодобавок з червоною конюшиною, материнкою або цимицифугой. І хоча вони не належать до гормональних препаратів, все ж не слід приймати їх, не порадившись з лікарем.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *