Електропроводка лазні

Електропроводка лазні

Згідно зі статистикою, чверть усіх пожеж викликана неправильно виконаним монтажем електропроводки. Лазня відноситься до приміщень з підвищеною небезпекою, з агресивними умовами, такими як висока температура та вологість. У цій споруді важливо дотримуватися всіх вимог електробезпеки та пожежної безпеки.

Як здійснюється проведення в лазні своїми руками і які основні помилки можна припустити при монтажі, розглянемо у цій статті.

Вся електропроводка у лазні починає свій шлях від розподільного щита, і це перше, на що варто звернути увагу. Необхідно, щоб він розташовувався в приміщенні, що добре провітрюється, з електричним освітленням. До розподільного щита має бути вільний доступ. З вищеописаного випливає, що розподільний щит найкраще розташовувати в кімнаті відпочинку або прибаннику. Напруга для світильників у лазні не повинна перевищувати 50В. Допускається напруга до 220В, але має бути передбачене або захисне відключення лінії при витоку лінії до 30мА (ПЗВ або АВДТ), або живлення кожного світильника через трансформатор, що розділяє.

Наступний, важливий момент – це вибір вступного автомата. Для цього необхідно знати потужність всіх електроприладів у лазні, скласти її, поділити на напругу електромережі, і в результаті вийде приблизно значення робочого струму ланцюга в амперах. Номінальний струм автомата повинен дорівнювати або трохи більше отриманого значення і одночасно не повинен перевищувати допустимого струмового навантаження кабелю. Якщо знехтувати цією умовою, кабель перегріватиметься, а автомат так і не виконає свою захисну функцію. Через високі температури навколишнього середовища (приміщення) та тривалу експлуатацію кабелю в даних умовах про допустиме струмове навантаження, допустиму температуру ізоляції кабелю необхідно уточнювати у виробника. Цей же спрощений спосіб використовується для вибору автоматів, що відходять. Для наочності слід скласти принципову схему, присвоїти номер і найменування кожному автомату, наприклад, SF1 «Освітлення», SF2 «Розетки в передбаннику» тощо.

Від розподільного щита до розподільних коробок, розеток і вимикачів необхідно прокладати цільний кабель, який повинен мати додаткову та подвійну ізоляцію. Не допускається порушення цілісності кабелю та виконання скручування в розподільчій коробці. З’єднання здійснюється за допомогою зварювання, опресовування або з використанням різного роду з’єднувачів (стисків, з’єднувачів, що навертаються, різьбових і безрізьбових затискачів і т.п.). Рекомендується прокладати кабель у лазні зовнішнім способом, якщо каркас приміщення дерев’яний. Якщо лазня виконана з цегли або інших негорючих матеріалів, допускається виконання електропроводки прихованим способом.

Одна з головних помилок – це монтаж розподільних коробок, вимикачів, розеток парилки. У цьому приміщенні не повинно бути комутаційних апаратів та розподільних коробок через високі температури, що може призвести до короткого замикання. Світильники та кабелі в парилці повинні бути термостійкими.

Температура довкілля у приміщенні поділяється на:

  1. зону, в якій розміщуються лише електронагрівачі;
  2. зону, до якої не встановлюються вимоги щодо теплостійкості до електроустаткування;
  3. зону, де встановлюється електрообладнання, яке має витримувати не менше 125 ° С, а ізоляція проводів та кабелів – не менше 170 ° С;
  4. зону, в якій встановлюються термостати, обмежувачі температури та електропроводка до них, яка повинна витримувати температуру не менше 170°С.

З вищеописаного слід, що світильники необхідно встановлювати в 3-й зоні.

Виконання електропроводки в лазні своїми руками вимагає високої відповідальності та уважності, якщо Ви не впевнені у своїх силах, рекомендується звернутися до професіоналів.

Стаття магазину ВСЕ Е.