Є люди, для яких екстрім ‒ це життя!

 

qs0BTk-Fs24

Багато людей сьогодні займаються екстремальними видами спорту. Можливо, звичайні види спорту їм здаються занадто нудними і нецікавими. Відомо також, що екстремальні види спорту допомагають розвивати характер і формувати сильну особистість. Існують різні види екстремального спорту, наприклад, скелелазання, рафтинг, дайвінг, серфінг, сноуборд, стрибки з парашутом, дельтапланеризм, стрибки з тарзанки і т.д. Ці види діяльності зазвичай включають швидкість, висоту і хороший рівень фізичної підготовки. Займаючись такими видами спорту, люди вчаться, як долати складні ситуації і як виживати в надзвичайних ситуаціях. Це також розвиває терпіння і самоконтроль, і допомагає контролювати свій страх. Що ще більш важливо, це дарує відчуття досягнення.

Власне такими слова хочеться розпочати розповідь про лікаря нейрохірурга Житомирської обласної клінічної лікарні Валерія Васильовича Гуменюка, який також захоплюється екстремальним видом спорту, який має назву ‒ даунхіл (downhill).V5OiFD01gZg  -9

Валерій Васильович народився у місті Житомирі, успішно закінчив середню школу № 24. Молодий, енергійний, цілеспрямований, будучи студентом Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця, Валерій Васильович захопився велосипедним спортом ‒ downhill.

Даунхіл (від англ. down ‒ вниз та hill ‒ гора) ‒ це швидкісний спуск на гірських велосипедах, одне із найяскравіших і найекстремальніших занять у світі спорту. Суть швидкісного спуску досить проста ‒ з’їхати з гори якнайшвидше. Однак, це не так легко, як може здатися.

h7t0nDo5qc8  KERaS_yeKcE

Сучасні траси швидкісного спуску дуже складні і небезпечні. Траси рясніють «родзинками» з куп каміння, крутих спусків, звивистих ділянок, прокладених між деревами трамплінів. Даунхіл вимагає досить серйозної підготовки від спортсмена. Основне тут ‒ це техніка керування велосипедом, хоч і фізична підготовка дуже важлива, адже деколи спортсмени після п’яти хвилин спуску просто падають без сил. Середня швидкість руху ‒ 36 км. за годину, максимальна ‒ 60км. Перепад висот становить близько 80 метрів.

z5M-OtTC0Dk

Задоволення від катання, а також його безпека залежать не тільки від велосипеда, а й від екіпіровки. В ідеалі захист включає в себе пластикові щитки, скріплені сітчастим матеріалом по всьому тілу, руках та ногах. На голові обов’язково шолом, ‒ це необхідний елемент, який захищає голову в непередбачених ситуаціях. Він надійно захищає від різних травм при падінні на великій швидкості.

CUT7FgIY22w

Downhill ‒ це досить травматичний і непередбачуваний вид спорту. А травми, за словами Валерія Васильовича, це не новина! У багатьох рейдерів (велосипедистів) майже після кожної гонки є пару синяків, розтягнень, забоїв, а деколи й доходило діло до переломів. Але без травм не було б і такого задоволення від downhill. Адже у цьому і суть ‒ щоб якнайшвидше проїхати складний відрізок траси і не втратити контроль, а тим більше не впасти.

Ehwyy1MCvEM

З 2010 року Валерій Васильович є учасником чемпіонатів України з downhill, які проводились як в Криму, так і в Карпатах. Дружина та донька, поділяючи захоплення Валерія Васильовича, частенько супроводжують його під час  таких змагань в якості моральної підтримки.

На нашу думку, для того, щоб займатися таким екстремальним видом велоспорту як downhill, потрібно багато мужності і внутрішньої сили.

І в зв’язку з цим хочеться процитувати слова відомого велогонщика, заслуженого майстра спорту, тренера національної збірної СРСР по велоспорту Віктора Арсеньєвича  Капітонова: «Велоспорт не для пай-мальчиков в чистеньких маечках! Он для настоящих мужчин. И эти мужчины принимают и ценят его именно таким, какой он есть: суровым, трудным и мужественным… мы падаем. И разбиваемся. И ломаем ребра и ключицы… И тот, кто скажет себе: «Мне больно, надо бросать», тот не спортсмен. Тем более ‒ не велосипедист».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *